Kraków: Wielki brat patrzy też na Kazimierzu. Teraz będzie bezpieczniej?

i

Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kraków: Wielki brat patrzy też na Kazimierzu. Teraz będzie bezpieczniej?

2020-02-08 8:00

Czy na krakowskim Kazimierzu w końcu będzie bezpieczniej? Takiego zdania są urzędnicy, którzy zdecydowali o rozbudowie sieci miejskiego monitoringu. Nowe kamery pojawiły się w kilku lokalizacjach, a dzięki nowej sieci możliwy będzie montaż kolejnych kamer.

Krakowscy urzędnicy zdecydowali o rozbudowie sieci światłowodowej na Starym Mieście. Dzięki temu możliwy był montaż nowych kamer, które pojawiły się na czterech skrzyżowaniach oraz przy kładce ojca Bernatka od strony ulicy Podgórskiej.

- Rozbudowa miejskiego monitoringu jest niezwykle ważna, z jednej strony wpływa na bezpieczeństwo, z drugiej pozwala na sprawne zarządzanie i podejmowanie interwencji służbom miejskim. Do obecnie działających kamer dołączyły nowe punkty oglądu na Kazimierzu - poinformowali urzędnicy z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Zanim kamery zostały zamontowane, toczyły się prace związane z dostosowaniem istniejącej infrastruktury. Pod ziemią poprowadzono dwa kilometry kabli sieci światłowodowej, która umożliwi błyskawiczny przesył danych.

Gdzie pojawiły się nowe kamery monitoringu?

- skrzyżowanie Miodowa-Estery
- skrzyżowanie Miodowa-Brzozowa
- skrzyżowanie Estery-Warszauera
- skrzyżowanie Bocheńskiej-Placu Wolnica
- przy kładce Bernatka od strony ul. Podgórskiej.

Całość prac kosztowała ponad 370 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE