Kraków: Dramatyczny wypadek na przejściu dla pieszych. Dwie osoby walczą o życie

2020-02-07 11:17

W czwartek, 6 lutego w godzinach popołudniowych na przejściu dla pieszych przy al. Andersa w Krakowie doszło do dramatycznego wypadku. Dwie starsze osoby, które przechodziły przez jezdnię zostały potrącone przez samochód osobowy. Z poważnymi obrażeniami trafiły do jednego ze szpitali.

Zdarzenie miało miejsce kilka minut po godzinie 18 na alei Andersa w kierunku Nowej Huty. Na wysokości przystanku autobusowego os. Strusia samochód osobowy potrącił kobietę i mężczyznę przechodzących przez oznakowane przejście dla pieszych.

Kierowca samochodu marki renault najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności i z impetem uderzył w pieszych.

- Potrącona została kobieta oraz mężczyzna w starszym wieku. Przez kilka minut ruch w tym miejscu był utrudniony. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, poszkodowani mieli poważne obrażenia i karetkami zostali przetransportowani do szpitala - przekazał w rozmowie z SE Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

W Komisariacie Policji nr 7 toczy się w tej sprawie postępowanie, które pozwoli ustalić dokładny przebieg, okoliczności i przyczyny zdarzenia. Kierowcy samochodu zostało zatrzymane prawo jazdy.

Mieszkańcy nowohuckich osiedli zwracają, że przejścia dla pieszych w al. Andersa są słabo oświetlone.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE