wiadomości nowa huta

Części mieszkańców i radnych dzielnicowych nie podoba się ogrodzenie, jakie na swoim terenie postawiła Szkoła Podstawowa nr 155. Ich zdaniem parkan dzieli przestrzeń, z której od lat korzystali miesz…

dodano 10-5-2022

Dzień po majówce na kierowców w Czyżynach czekają spore utrudnienia. W ramach budowy ronda na styku ulic Sołtysowskiej i Centralnej zamknięty zostanie odcinek prowadzący do al. Pokoju.

dodano 28-4-2022

Wolontariusze zostają przed Tauron Areną Kraków - zapowiadają przedstawiciele spółki zarządzającej obiektem. Deklaracja to efekt konfliktu z jedną z grup, która zrezygnowała z pracy.

dodano 26-4-2022

Historyczne neony mogą zniknąć z krajobrazu Nowej Huty - alarmuje jeden z nowohuckich radnych. Mowa o dwóch napisach – "Jubilatka" na os. Teatralnym i "Filatelistyka" na os. Centrum D.

dodano 19-4-2022

Zarząd Zieleni Miejskiej wcześniej niż przed rokiem zdjął kłódki z ogrodzenia i napełnił instalację solanką pochodzącą tym razem z bocheńskiej kopalni.

dodano 15-4-2022

Mieszkańcy Czyżyn skarżą się na stan źródełka w Parku im. Skalskiego. W ostatnich latach park przeszedł rewitalizację - udało się wymienić nawierzchnię alejek, powstał nowy plac zabaw, przybyło też r…

dodano 14-4-2022

To element ćwiczeń służb - Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej - na wypadek konieczności przyjęcia dużej liczby poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie.

dodano 8-4-2022

To akcja „Książki nie bomby” organizowana przez Fundację Folkowisko. Dzięki inicjatywie do bibliotek, szkół i placówek kultury trafiło już kilkadziesiąt pozycji.

dodano 7-4-2022

Blisko 12,5 mln. zł kosztowała przebudowa oddziałów chirurgii dzieci i pediatrii w Szpitalu im. Żeromskiego. Budynek został ocieplony, zyskał nowe kanalizację, wentylację i klimatyzację.

dodano 5-4-2022

Nowa Huta to nie tylko plac Centralny czy Kombinat - przekonuje jedna z krakowskich radnych. I proponuje - w przyjętej przez Radę Miasta uchwale kierunkowej - stworzenie specjalnej trasy rowerowej sz…

dodano 31-3-2022

We wtorek (29.03) rozpoczął się częściowy remont budynku dawnego Kina Światowid, w którym ulokowana jest placówka.

dodano 30-3-2022

W najbliższy czwartek (17.03) w Ośrodku Kultury im. Norwida rusza druga edycja Festiwalu Odpowiedzialnego Podróżowania. Podczas czterech dni spotkań, uczestnicy będą dyskutować o problemach związanyc…

dodano 15-3-2022