Kraków: Asia szła na przystanek, napluto jej w twarz. Bo miała tęczową torbę

2020-07-09 21:14
Kraków: Asia szła na przystanek, napluto jej w twarz. Bo miała tęczową torbę
Autor: mat. własne

Bezczelny atak w pobliżu Domu Handlowego Wanda w Krakowie. 23-latka szła na przystanek tramwajowy, gdy została zaatakowana przez grupę nastolatek. Jedna z nich napluła jej prosto w twarz. Wszystko dlatego, że Asia miała na ramieniu tęczową torbę. Do sprawy dotarł reporter Super Expressu.

Do bulwersującego incydentu doszło w środę, 8 lipca. 23-latka, szła na tramwaj na przystanek przy DH Wanda. Gdy przechodziła przez przejście dla pieszych, minęła ją grupa czterech dziewczyn w wieku około 18 lat. Jak relacjonuje Joanna - jedna z nich napluła jej prosto w twarz. Wszystko przez to, że na ramieniu miała torbę ze wzorem tęczy.

- Byłam w takim szoku, że zamarłam i dopiero gdy światło zmieniło się na czerwone, szybko zeszłam z pasów. Dziewczyna zatrzymała się po drugiej stronie i zaczęła śmiać, a ja byłam w zbyt wielkim szoku, by zareagować. Dookoła nikt nie zareagował. Nie wiem czy nie widzieli, czy nie chcieli widzieć - opowiada kobieta.

Dalsza część tekstu znajduje się pod poniższym wideo.

Protest osób LGBT w Krakowie: "Andrzej Duda to obłuda"

Jak zaznacza, nie chce wyrzucać swojej złości, ale zaapelować, by nie być obojętnym na podobne ataki hejtu i nienawiści.

"Zwyczajnie się boję"

Joanna ma 23 lata i nie ukrywa, że jest osobą homoseksualną. Jakiś czas temu przyznała, że nie wstydzi się swojej orientacji.

- Nadal tak jest, ale od jakiegoś czasu zwyczajnie się boję. I wiem, że wielu moich znajomych ma podobnie - zaznacza. Nie ukrywajmy, że polityka i słowa Andrzeja Dudy mają z tym wiele wspólnego - podkreśla kobieta.

To kolejny atak na osoby LGBT w Krakowie. Kilka dni temu informowaliśmy o incydencie na ul. św. Filipa, gdzie dwóch mężczyzn z kijami rzuciło się na grupę osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE