Andrzej Duda w Olkuszu. Incydent z PENISEM i wyzwiska: "Szmaciarze ku**a" [WIDEO]

2020-07-09 19:22

W czwartek przed południem do Olkusza przyjechał prezydent Andrzej Duda, który walczy o reelekcję z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim. Na rynku w centrum miasta zgromadziło się sporo zwolenników prezydenta. Byli też tacy, którym z rządami Prawa i Sprawiedliwości nie po drodze. Doszło do kilku incydentów.

Druga tura wyborów prezydenckich 2020 już w najbliższą niedzielę, 12 lipca. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski nieustannie zabiegają o głosy wyborców i przemierzają Polskę wzdłuż i wszerz. Dziś (9 lipca) urzędujący prezydent odwiedził m.in. Olkusz i Wieliczkę.

Duda podkreślał, że ostatnie pięć lat to był dobry czas dla Polski. 

- Jeżeli ktoś się nad tym zastanawia czy rzeczywiście tak było i jeżeli tym chce się kierować przy decyzji wyborczej, to proszę żeby porównał swoje życie i jego jakość w ciągu ostatnich 5 lat z tym, co miał poprzednio. Jaką miał pewność zatrudnienia, czy w ogóle miał pracę, jaka to była praca, ile zarabiał, w jakiej sytuacji była jego rodzina i na co go było stać, a na co go było stać przez ostatnie 5 lat- porównywał prezydent.

Choć na wiecu nie zabrakło zwolenników Dudy, to zebrała się tam spora grupa protestujących, którzy otwarcie popierają Rafała Trzaskowskiego. Mieli ze sobą tęczowe flagi i liczne transparenty, m.in. z napisami "Mamy dość", "TVP Łże", czy "Trzask i po długopisie".

Dalsza część artykułu znajduje się pod poniższym wideo.

Wybory 2020: Jak głosować w II turze?

Incydent z penisem na wiecu Dudy w Olkuszu

Jak poinformował lokalny portal "Kurier Olkuski", na miejscu doszło do kilku incydentów. Jeden ze zwolenników Prawa i Sprawiedliwości miał pokazać zwolenniczce Rafała Trzaskowskiego środkowy palec oraz... penisa! Z kolei inny starszy mężczyzna domagał się "wystrzelania" przeciwników Andrzeja Dudy.

Gdy dziennikarze Kuriera Olkuskiego próbowali zapytać go o te słowa, ten nazwał ich szmaciarzami i o mały włos nie doszło do szarpaniny.

Jeszcze inny mieszkaniec Olkusza nazwał zwolenników Trzaskowskiego zdrajcami i krzyczał "Do Niemiec".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE