Krakowscy radni otrzymali przerażające groźby. "Rozwalę ci łeb. Posiadam broń"

2022-05-25 11:49
Krakowscy radni otrzymali przerażające groźby. Rozwalę ci łeb. Posiadam broń
Autor: Brett_Hondow/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne / Krakowscy radni otrzymali ma skrzynki mailowe wiadomości z pogróżkami pozbawienia życia.

Krakowscy radni otrzymali na swoje skrzynki mailowe groźby o treści: "Zabiję cię, rozwalę ci łeb. Posiadam broń". O niepokojącym incydencie poinformowali w mediach społecznościowych: Łukasz Gibała oraz Alicja Szczepańska, ale pokrzywdzonych może być więcej. Łukasz Gibała zapowiedział zgłoszenie sprawy na policję.

Krakowscy radni otrzymali przerażające groźby. "Rozwalę ci łeb. Posiadam broń"

Krakowscy radni: Alicja Szczepańska oraz Łukasz Gibała poinformowali w mediach społecznościowych o otrzymanych od anonimowego nadawcy pogróżkach. Wiadomość została wysłana mailem i w obu przypadkach ma identyczną treść: "Zabiję cię, rozwalę ci łeb. Posiadam broń". Z relacji Alicji Szczepańskiej wynika, że pokrzywdzonych może być więcej, a przerażające maile dotarły nie tylko do radnych, ale również do pracowników magistratu. Z kolei Łukasz Gibała przekazał, że incydent zostanie zgłoszony na policję. - Możemy się z kimś nie zgadzać, możemy być po przeciwnych stronach politycznej barykady, ale dla takiej agresji nie może być pobłażania ani usprawiedliwienia - stwierdził Łukasz Gibała.

Natomiast Alicja Szczepańska zapowiedziała, że nie będzie zgłaszała wniosku o ściganie sprawcy, ponieważ nie wierzy w prawdopodobieństwo spełnienia groźby zawartej w mailu. Radna odpowiedziała jednak w kategoryczny sposób anonimowemu nadawcy przerażającej wiadomości. 

PRZECZYTAJ: Protest w Krakowie przeciwko przyjaciółce Jana Pawła II. "Rada podjęła skandaliczną decyzję, która kompromituje miasto"

- Gróźb nie należy lekceważyć, więc Policja już wczoraj podjęła czynności w tej sprawie i będzie kontaktować się z wszystkimi adresatami. Osobiście ja wniosku o ściganie sprawcy nie będę zgłaszać, bo biorąc pod uwagę powszechność tych gróźb, prawdopodobieństwo ich spełnienia jest niższe niż zdarzenia drogowego. Pokusiłam się jednak o odpowiedź na mail z którego te słowa zostały wysłane. Jak nigdy zacytowałam Prezydenta Dudę: "Szanowny Panie. Nie strasz, nie strasz bo się..." - napisała na FB radna Alicja Szczepańska.

ZOBACZ: Dwaj mężczyźni zginęli w Tatrach. Poważne rany 11-latka i 37-latki. TOPR ostrzega turystów! [NOWE FAKTY]

Sonda
Czy hejter powinien usłyszeć zarzuty za groźby karalne?
Gang sutenerów rozbity przez policję. Podejrzani wylądowali na glebie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE