Ksiądz Natanek znów zaskakuje. Zakłada własną straż pożarną

2022-01-16 19:56
 Ksiądz Natanek znów zaskakuje. Zakłada własną straż pożarną
Autor: Screen z Youtube Ksiądz Natanek znów zaskakuje. Zakłada własną straż pożarną

Ojciec Piotr Natanek ogłosił podczas kazania, że zakłada straż pożarną. Suspendowany duchowny prowadzi w Grzechyni (Małopolskie) pustelnię, w której doszło do dwóch pożarów. Teraz ksiądz ogłasza założenie własnej straży pożarnej. Ma już nawet samochód. Szczegóły poniżej.

Ks. Piotr Natanek to suspendowany duchowny, który w Grzechyni prowadzi pustelnię. Podczas kazania zaskoczył nowym pomysłem, jakim jest założenie prywatnej straży pożarnej.

– Zakładamy straż pożarną na pustelni. Dostaliśmy auto strażackie. Prawdziwe auto, duże,  mające 40 bar ciśnienia i pojemnik na dwa kubiki wody. Cała technologia i auto sprawne. Na rejestracjach próby nam przywieziono. Samochód cały pięknie oklejony przez moich rycerzy Pustelnia Niepokalanów – cytuje księdza Natanka sucha24.pl.

Sponsorzy, którzy zakupili auta chcą zostać anonimowi.

Skąd pomysł na założenie straży pożarnej? W jego pustelni dwa razy dochodziło do pożarów, z czego do ostatniego kilka miesięcy temu. Zanim straż pożarna się uformuje, samochód będzie wykorzystywany do innych celów - podlewania roślin oraz mycia podjazdów na terenie pustelni.

– Pójdzie to bardzo sprawnie. Wjedziemy autem, ma węża na 60 m. Idziemy i haratamy. Czy też choćby do podlewania. Nagle jest susza. Jedziemy sobie do naszych zbiorników po wodę. Na górze jest armatka "paszcza smoka" albo sobie węża otworzę i duży areał zwilżę wodą – mówił duchowny.

Chciała ułaskawienia morderczyni dziecka.
Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE