Magiczny Park Światła jakiego jeszcze nie widzieliście! To miejsce trzeba odwiedzić

2019-11-30 7:30 Artykuł Sponsorowany

Dopiero co hucznie witaliśmy lato, a tu już przyszedł czas na śnieg i mróz. Zima i okres świąteczny zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza, że już wkrótce nasze domy i ulice miast rozbłysną kolorową iluminacją. Nie inaczej będzie na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju, gdzie po raz kolejny otwarto przepiękny i magiczny Park Światła. A już wkrótce na szczycie pojawi się... święty Mikołaj!

Malownicza zima na Górze Parkowej

Tej zimy malownicza Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju po raz kolejny rozbłysnęła tysiącami światełek. Blisko 100 tysięcy LEDów nadało wyjątkowy klimat i rozświetliło szczyt położony w sercu ponad dwustuletniego Parku Zdrojowego. Iluminacje witają turystów już od dojścia do dolnej stacji historycznej kolei na Górę Parkową, która już od 1937 roku wwozi turystów na szczyt.

To właśnie tutaj znajdują się wygięte niczym od podmuchu beskidzkiego wiatru, podświetlane drzewka wraz z kolorowymi, rozświetlonymi schodami, które wprowadzają gości do bajkowej krainy. Pomysłodawcą i organizatorem bajkowej, zimowej metamorfozy Parku Zdrojowego, której motyw przewodni stanowią nawiązania do krynickich tradycji turystycznych są Polskie Koleje Linowe.

Magiczny Park Światła jakiego jeszcze nie widzieliście
Autor: materiały partnera

Piękne iluminacje na szczycie

Na samej Górze Parkowej pojawiają się świetlne, bogato zdobione krynickie sanie z parą koni, inspirowane historycznymi fotografiami Krynicy, z lat 20. XX wieku, czy wielka pijałka - dzbanek z wydłużonym dzióbkiem, specjalnie przystosowanym do picia leczniczych wód mineralnych.

W uzdrowisku znajduje się również ponadsześciometrowa świetlna fontanna, a także las iglastych drzewek podkreślający parkowy charakter otoczenia. Nowe dekoracje znakomicie korespondują z nawiązującymi do tradycji sportów zimowych dobrze już znanymi postaciami łyżwiarki figurowej i narciarza.

Magiczny Park Światła jakiego jeszcze nie widzieliście
Autor: materiały partnera

Bez choinki świąt by nie było!

Gwiazdkowa aranżacja nie byłaby kompletna bez okazałej i starannie udekorowanej choinki. Rosłe, siedmiometrowe drzewo w odświętnej szacie stoi w centralnym miejscu Cafe Parkowej na samym szczycie góry. Z kolei nad głowami delektujących się aromatycznymi specjałami gości rozpościera się klimatyczny stumetrowy baldachim, stworzony z dziesięciu tysięcy światełek.

Zimowego nastroju dopełni ruchoma projekcja wirujących śnieżynek, wyświetlana na elewacji budynku górnej stacji kolei PKL.

Magiczny Park Światła jakiego jeszcze nie widzieliście
Autor: materiały partnera

Wielkie otwarcie ze świętym Mikołajem

Oficjalne otwarcie Parku Światła odbędzie się w mikołajkową niedzielę, 8 grudnia. Wszystkich gości, którzy tego dnia między 14 a 17 pojawią się na Górze Parkowej przywita święty Mikołaj, który będzie miał przygotowane słodkie prezenty dla dzieci. Na najmłodszych czekają także gry i zabawy przy muzyce prowadzone przez animatorów, oraz liczne konkursy z nagrodami.

O godzinie 16:00 rozświetlona zostanie przepiękna choinka w Parku Światła. Animatorzy w strojach śnieżynek poprowadzą wspólne zabawy przy muzyce, gry i konkursy z nagrodami. Tego dnia na szczycie Góry Parkowej zarówno dzieci, jak i nieco starsi goście będą mogli ogrzać się przy ognisku. 

Wybierz się do Parku Światła

Polskie Koleje Linowe zapraszają całe rodziny w podróż do magicznego Parku Światła, najstarszą w Polsce koleją linowo-terenową Góra Parkowa. Park czynny jest codziennie, od godz.15:00 w godzinach pracy kolei, do końca lutego 2020.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie internetowej Góry Parkowej oraz na Facebooku!

Magiczny Park Światła jakiego jeszcze nie widzieliście
Autor: materiały partnera

Artykuł Sponsorowany