Małopolska: Odkręcił butlę z gazem, groził że się wysadzi. Wstrząsająca relacja policjantów

2019-05-16 10:50
Małopolska: Odkręcił butlę z gazem, groził że się wysadzi. Wstrząsająca relacja policjantów
Autor: Free-Photos / pixabay.com Małopolska: Odkręcił butlę z gazem, groził że się wysadzi. Wstrząsająca relacja policjantów

Tylko dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się zapobiec tragedii, do jakiej mogło dojść w jednej z miejscowości w gminie Czchów w powiecie brzeskim w Małopolsce. 38-letni mężczyzna zabarykadował się w domu jednorodzinnym i odkręcając butlę z gazem groził, że wysadzi siebie i zabudowania. 

Do wstrząsających wydarzeń doszło we wtorek, 14 maja około godziny 19:30. Funkcjonariusze zostali wezwani do jednej z miejscowości w powiecie brzeskim. Ze zgłoszenia wynikało, że znajdujący się pod wpływem alkoholu mężczyzna zabarykadował się w domu grożąc, że go wysadzi.

Policjanci, którzy w kilkanaście minut pojawili się na miejscu przez okno zauważyli w środku domu mężczyznę. W rękach trzymał butlę gazową, siekierę i zapalniczkę. Głośno odgrażał się, że wysadzi siebie i cały dom. W rozmowie z członkami rodziny, którzy na szczęście zdołali wyjść z domu przed całym zajściem, mundurowi ustalili, że 38-latek przed zabarykadowaniem się w domu spalił na posesji pojemnik z benzyną. Na miejscu pojawili się także strażacy, którzy ugasili zarzewie ognia.

Czytaj też >>> Mężczyzna zabarykadował się w bloku i groził jego wysadzeniem [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze nawiązali rozmowę z mężczyzną i usiłowali odżegnać go od zamiaru wysadzenia domu. Jednak ten nie reagował na prośby policjantów a próby wyperswadowania mu tego okazały się bezskuteczne. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że mężczyzna widząc interwencję służb ratowniczych odkręcał powoli butlę doprowadzając do ulatniania się gazu. Z uwagi na realne zagrożenie zdrowia i życia podjęto decyzję o wyważeniu drzwi wejściowych - mówi Sebastian Gleń z małopolskiej policji. 

Policjanci działając z zaskoczenia i wykorzystując chwilę nieuwagi 38-latka obezwładnili go i natychmiast wyprowadzili z pomieszczeń, w których czuć było już silne stężenie gazu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, którego lekarz zdecydował o przewiezieniu 38-latka do szpitala. Śledczy prowadzą postępowanie w sprawie narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zobacz koniecznie: 

>>> Kraków: Będą podwyżki cen wody i ścieków [NOWY CENNIK]

>>> Dramatyczna akcja policjantów w Dobczycach pod Krakowem

>>> Tragedia w czasie spływu Dunajcem. Nie żyje flisak, który wypadł z tratwy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE