Małopolska: Tam dalej będzie padać. Czerwony alert w sześciu powiatach

2021-09-01 11:34
Małopolska: Tam dalej będzie padać. Czerwony alert w sześciu powiatach
Autor: holdmypixels/cc0/pixabay Czerwony alert IMGW obowiązuje w powiatach: tatrzańskim, nowotarskim, suskim, myślenickim, wadowickim i oświęcimskim.

W dalszym ciągu nie ustają intensywne opady w wielu małopolskich miejscowościach. Najbardziej zagrożona jest południowa część województwa. W sześciu powiatach: tatrzańskim, nowotarskim, suskim, myślenickim, wadowickim i oświęcimskim obowiązuje czerwony alert IMGW. Zgodnie z prognozami synoptyków opady utrzymają się tam do środowego (1 września) wieczora.

Najtrudniejsza sytuacja związana z intensywnymi opadami deszczu panuje w południowej części Małopolski. Na terenie powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego, suskiego, myślenickiego, wadowickiego i oświęcimskiego do środy, 1 września godz. 20.00 obowiązują czerwony, czyli najwyższy alert pogodowy IMGW. Nieco lepsze prognozy synoptycy mają dla mieszkańców Nowego Sącza oraz powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego. Tam do godz. 20.00 obowiązują pomarańczowe alerty IMGW. Zgodnie z przewidywaniami pracowników tej instytucji dzisiaj na obszarach górskich województwa śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego w trakcie dnia może spaść 20-25 mm deszczu. Opady nie będą już tak dokuczliwe w północnych powiatach województwa, jednak w dalszym ciągu zdecydowana większość Małopolski jest objęta czerwonym alertem hydrologicznym, związanym z zagrożeniem wezbraniami rzek i przekraczaniem przez nie stanów alarmowych. 

PRZECZYTAJ: Kraków: Prezydent J. Majchrowski wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe

ZOBACZ: Zakopane: Tragiczny wypadek na Drodze do Olczy. Piesza nie żyje

Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?
Policjanci rozbili samochodową grupę przestępczą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE