Zdjęcie poglądowe

i

Autor: jarmoluk/pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Masz jeansy na zbyciu? Oddaj je i pomóż zdolnym uczennicom! [AUDIO]

2019-02-22 11:20

Każdy z nas ma w szafie ukochaną parę jeansów. Jednak te z czasem tracą fason, ścierają się lub co gorsza - dziurawią nie tam, gdzie byśmy tego chcieli... Takich jeansów nie trzeba rzucać w kąt - mogą zyskać drugie życie i...pomóc zdolnym uczennicom!

Jeansy są wdzięcznym materiałem, a pieniądze ze sprzedaży akcesoriów na jakie zostaną przerobione, trafią na stypendia dla zdolnych uczennic z Wysp Zielonego Przylądka. - To jest bardzo mocny materiał, można go przetwarzać na różne sposoby. Nadaje się i do odzieży i do torebek. I torebki nerki i plecaki i worki. Jeans się fajnie też niszczy - mówi Małgorzata Grodzka, współautorka jeansowych akcesoriów. 

Jak mówią pomysłodawczynie akcji - produkcja jeansów jest bardzo szkodliwa dla środowiska. Z jednej strony chcą ten problem nagłaśniać, a z drugiej  - pomóc nastolatkom, z których edukacją bywa różnie. - Często rodziny nie mogą sobie pozwolić na tę edukację albo często zaczynają te młode dziewczyny wyciągać ze szkoły, mówiąc "zostań jednak w domu i pomóż mi przy młodszych dzieciach.

W takich momentach ich edukacja jest bardzo zagrożona, dlatego na to kładziemy aspekt - mówi Agata Kurek, pomysłodawczyni akcji.  Pieniądze ze sprzedaży akcesoriów trafią na stypendia dla trzech uczennic: 14 -letniej Missiary, która chce zostać chirurgiem, 14-letniej Manueali, która marzy o zostaniu stomatologiem i 18-letniej Eliane.

To już druga akcja z cyklu "jeans for a better world". Poprzednio organizatorzy wsparli finansowo Dom Dziecka w Ugandzie. Niechciane jeansy możecie oddawać do sklepu KOKOworld przy ulicy Starowiślnej do 28 lutego.

Posłuchaj materiału na temat akcji #jeansforabetterworld: 

Zobacz koniecznie:

>>> Rzeź drzew przy budowie Trasy Łagiewnickiej [AUDIO]

>>> Śmierć 40-latka w Małopolsce. We krwi miał... 11 promili alkoholu!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE