Matura 2021 z biologii. Na rozszerzeniu lotopałanka, pantofelek i mszyce. Mamy odpowiedzi i arkusz CKE z biologii

2021-05-12 14:13 Marta Zalewska
Matura 2021. Ruszyła matura w Warszawie
Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Matura 2021. XV Liceum Ogólnokształcące im.Narcyzy Żmichowskiej

Matura 2021 z biologii na poziomie rozszerzonym dla wielu maturzystów okazała się bardzo trudna. Z relacji uczniów wynika, że w arkuszu CKE z biologii znalazły się zadania dotyczące m.in. takich zagadnień jak pantofelek, mszyce, czy lotopałanka. Jakie są poprawne odpowiedzi do zadań z arkusza CKE z biologii rozszerzonej? Zobaczcie, jakie odpowiedzi i rozwiązania podawali maturzyści. Czy uda im się uzyskać wynik, który pozwoli się dostać na wymarzone studia? Czas pokaże.

Arkusze CKE i odpowiedzi z matury 2021 z biologii na poziomie rozszerzonym znajdują się w galerii poniżej. Odpowiedzi do zadań to tylko sugerowane propozycje rozwiązań, na oficjalne odpowiedzi CKE trzeba jeszcze poczekać.

Matura 2021 z biologii na poziomie rozszerzonym za nami. Wiemy już, czego dotyczyły niektóre zadania z arkusza CKE. A jakie były poprawne odpowiedzi? Maturzyści już bardzo chcą znać rozwiązania zadań z biologii, aby wiedzieć, jak im poszło. Dla wielu uczniów wynik z matury 2021 z biologii na poziomie rozszerzonym jest bardzo ważny, ponieważ to od niego zależy, czy dostaną się na wymarzone studia. Najczęściej biologię rozszerzoną zdają osoby, którym marzą się studia medyczne. Zadania z arkusza i odpowiedzi maturzystów znajdziecie poniżej. Gdy tylko otrzymamy oficjalny arkusz CKE z matury 2021 z biologii rozszerzonej, opublikujemy go w tym artykule. Poniżej zamieszczamy przykładowy arkusz z biologii.

Sprawdź koniecznie: Matura 2021: Biologia rozszerzona. "Nawet jednego punktu nie mam". Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj [CKE ODPOWIEDZI PYTANIA BIOLOGIA ROZSZERZONA]

Spis treści

  1. Matura 2021 z biologii: co było na rozszerzeniu?
  2. Matura 2021 biologia rozszerzona. Odpowiedzi i arkusze CKE

Matura 2021 z biologii: co było na rozszerzeniu?

Maturzyści dzielą się wrażeniami po maturze 2021 z biologii na poziomie rozszerzonym. Większość z nich ocenia, że zadania były bardzo trudne. Dotyczyły między innymi:

  • pantofelka
  • mszyc
  • lotopałanki
  • funkcji strzemiączka

Więcej szczegółowych informacji na temat zadań z matury 2021 z biologii rozszerzonej poznamy, gdy opublikowane zostaną arkusze CKE. Zostaną udostępnione 12 maja 2021 ok. godziny 14. Z kolei później poznamy oficjalne rozwiązania zadań z arkusza i odpowiedzi CKE.

Zobacz także: Matura 2021: Biologia na poziomie rozszerzonym. "Beka ogólnie z tej biologii". Relacja na żywo

Matura 2021 biologia rozszerzona. Odpowiedzi i arkusze CKE

W oczekiwaniu na arkusz CKE i odpowiedzi z matury 2021 z biologii rozszerzonej, uczniowie wymieniają się w sieci informacji dotyczącymi swoich rozwiązań i odpowiedzi, które podawali w arkuszu. Jak należało rozwiązać zadania maturalne z biologii rozszerzonej? Zobaczcie, jakie odpowiedzi zaznaczali tegoroczni maturzyści.

Czytaj też: Matura 2021 z biologii załamała uczniów. "Zamiast studiów będę składać panele", "Co to do ch*** było" - są pierwsze komentarze

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE