Matura 2023 język angielski

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Matura język angielski 2024: Arkusze CKE, odpowiedzi, przecieki. Harmonogram matury z angielskiego

Matura 2024

Matura język angielski 2024: Przecieki, arkusze CKE, odpowiedzi z angielskiego

2024-03-05 9:52

Matura j. angielski 2024. Za kilka miesięcy rozpocznie się tegoroczna matura. Czasu jeszcze sporo, ale nie można go marnować. O której zaczynają się matury z angielskiego? Arkusze CKE, odpowiedzi, przecieki. W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat egzaminu maturalnego z pisemnego języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Matura 2024: j. angielski. W maju rozpocznie się maturalny maraton. Kiedy będzie matura z angielskiego? Wszystko zacznie się 7 maja (wtorek) od pisemnego egzaminu z języka polskiego. Dwa dni później, 9 maja (czwartek), odbędzie się pisemny egzamin z j. angielskiego (poziom podstawowy). Natomiast 13 maja (poniedziałek) odbędzie się egzamin z poziomu rozszerzonego. Ile trwa matura 2024 z angielskiego? W przypadku poziomu podstawowego zdający ma 120 minut na uporanie się z zadaniami, a w przypadku poziomu rozszerzonego - 150 minut. O której zaczynają się matury z j.  angielskiego? W obu przypadkach (poziom podstawowy i rozszerzony) egzaminy z angielskiego zaczną się o godz. 9.

Jakie zadania na maturze z j. angielskiego?

Zdający będzie musiał zmierzyć się z zadaniami, które przetestują jego rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, znajomość środków językowych. Co roku najwięcej obaw ludzi tzw. wypowiedź pisemna. Chodzi o tekst użytkowy (np. list prywatny, email, wpis na blogu lub forum internetowym) z elementami np. opisu, relacjonowania, uzasadniania opinii, w tym przedstawiania zalet i wad różnych rozwiązań - informuje CKE. W przypadku poziomu rozszerzonego chodzi o tekst argumentacyjny (list formalny, rozprawka, artykuł publicystyczny) z elementami np. opisu, relacjonowania, sprawozdania, recenzji, pogłębionej argumentacji.

W 2024 maturzysta musi przystąpić do dwóch egzaminów w części ustnej: egzaminu z j. polskiego i egzaminu z j. obcego nowożytnego oraz 4 egzaminów w części pisemnej: egzaminu z języka polskiego (na poziomie podstawowym)‎, egzaminu z matematyki (na poziomie podstawowym)‎, egzaminu z języka obcego nowożytnego (na poziomie podstawowym)‎, egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego (na poziomie rozszerzonym). Aby zdać maturę, należy zdobyć co najmniej 30% punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części ustnej oraz w części pisemnej oraz przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej (tutaj nie jest określony próg zaliczenia).

Matura z j. angielskiego. Pomorskie

QUIZ. Jeśli znasz te zwroty, jesteś mistrzem angielskiego. Zabłyśniesz w rozmowie z Brytyjczykiem?!

Pytanie 1 z 10
Co to znaczy "to cost an arm and a leg"?

Matura 2023: angielski rozszerzony. Arkusze CKE i odpowiedzi [Formuła 2023]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki