Kajdanki

i

Autor: pixabay.com

Wpadł 39-letni cudzoziemiec

Morderca zatrzymany na lotnisku w Balicach! Od ponad 9 lat ścigali go czerwoną notą Interpolu

2022-09-29 14:21

Na lotnisku w Balicach został zatrzymany 39-letni cudzoziemiec, który prawie 10 lat temu miał się dopuścić morderstwa na terytorium Turcji. Mężczyzna długo pozostawał nieuchwytny, pomimo że wydano za nim czerwoną notę Interpolu. Jego zatrzymania dokonali funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Polski wymiar sprawiedliwości zdecyduje o dalszych losach Gruzina.

39-letni Gruzin zatrzymany na lotnisku w Balicach. Był poszukiwany za morderstwo

W środę, 28 września na lotnisku w Balicach został zatrzymany 39-letni Gruzin. Mężczyzna był poszukiwany w związku z morderstwem, którego miał się dopuścić na terytorium Turcji prawie 10 lat. Bardzo długo unikał sprawiedliwości i to pomimo, że w 2013 roku wydano za nim czerwoną notę Interpolu. Nakaz aresztowania został wystawiony na żądanie Turcji, która może się teraz domagać ekstradycji przestępcy. Służby nie informują, w jakich okolicznościach doszło do zbrodni. Wiadomo natomiast, że 39-letni Gruzin został zatrzymany po wylądowaniu samolotu rejsowego z Kutaisi, a wolności pozbawili go funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Następnie cudzoziemiec został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Zabierzowie, w celu realizacji dalszych czynności służbowych.

Będzie ekstradycja do Turcji?

Polska ma podpisaną umowę międzynarodową z Turcją, która dopuszcza ekstradycję pomiędzy oboma krajami. Decyzję w tej sprawie podejmie jednak polski sąd. W ostatnich latach zdarzały się przypadki odmowy ekstradycji do Turcji z powodu obaw polskich sądów o niezależność tureckiego wymiaru sprawiedliwości, naruszanie zasad rzetelnego procesu, a nawet stosowanie tortur przez przedstawicieli tureckich organów ścigania.

Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?
To on zamordował 35-letnią sklepową spod Tarnowa! Miał tylko 17 lat, a na koniec zabrał wódkę

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki