Mszana Dolna: W parku znaleziono ciało mężczyzny. 21-letniemu sprawcy pobicia ze skutkiem śmiertelnym grozi dożywocie

2018-03-21 17:59
Zdjęcie poglądowe
Autor: Materiały policyjne Zdjęcie poglądowe

W sobotę w parku przy ul. Krakowskiej w Mszanie Dolnej znaleziono zwłoki 58-letniego mężczyzny z licznymi obrażeniami. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą z komendy wojewódzkiej w Krakowie i komendy powiatowej w Limanowej. Mundurowi szybko ustalili osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem. 

Jeszcze w sobotę policjantom udało się zatrzymać dwóch mieszkańców gminy Mszana Dolna: 21 i 24-latka.

Jak ustalili funkcjonariusze, 16 marca wieczorem w Mszanie Dolnej 21-letni mężczyzna pił alkohol z 58-letnim pokrzywdzonym. Najprawdopodobniej doszło między nimi do kłótni. Podejrzany zaczął uderzać pokrzywdzonego szklaną butelką, a następnie paskiem z metalową sprzączką, po czym zostawił ciężko pobitego mężczyznę na ziemi. Na skutek odniesionych obrażeń 58-latek zmarł.

20 marca Sąd Rejonowy w Limanowej wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 21-latka. Za ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara od 5 lat więzienia do dożywocia. 

Drugi z zatrzymanych mężczyzn - 24-latek - został oczyszczony z zarzutów współudziału w przestępstwie.

Czytaj też: 

>>> 65-latek spowodował fałszywy alarm bombowy w Galerii Krakowskiej. Teraz grozi mu 8 lat więzienia!

>>> Kraków: Nie żyje 19-latka potrącona przez samochód na ul. Czarnowiejskiej

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE