65-latek spowodował fałszywy alarm bombowy w Galerii Krakowskiej. Teraz grozi mu 8 lat więzienia!

2018-03-21 10:55
Zdjęcie poglądowe
Autor: Fotolia Zdjęcie poglądowe

Jak poinformowała dzisiaj krakowska policja, sprawcą fałszywego alarmu bombowego w Galerii Krakowskiej był pijany 65-latek. Mężczyzna może teraz trafić do więzienia nawet na osiem lat. 

Cała sytuacja rozegrała się w Galerii Krakowskiej w zeszłym tygodniu. Tuż po godzinie 16.00, w związku z informacją o ładunku wybuchowym, ogłoszono ewakuację budynku. O bombie zaalarmował jeden z klientów. Ładunek rzekomo miał się znajdować w jego plecaku, który położył na posadzce, w holu łączącym toalety z pasażem.

Na miejsce zostały skierowane służby ratownicze i porządkowe. Pod kątem substancji pirotechnicznych obiekt sprawdzał również policyjny pies służbowy. Czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy nie potwierdziły zagrożenia. Jak się okazało, w plecaku pozostawionym przez sprawcę było jedzenie i alkohol.

65-latek został zatrzymany. Miał niemal dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut fałszywego zgłoszenia o bombie. 65-latek tłumaczył się upojeniem alkoholowym. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Sprawcy grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: 

>>> Tajemnicze włamanie do banku. Na zdjęciu uchwycono tylko oczy sprawcy​

>>> Brutalne metody przedszkolanki z Nowego Sącza. Kobieta usłyszała zarzuty

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE