Myślenice: Policjanci zatrzymali mężczyznę, który napadł na stację benzynową

2021-04-13 14:13
tankowanie paliwa, stacja benzynowa
Autor: Rafał Mądry

Policjanci z Myślenic zatrzymali 29-latka, który grożąc nożem pracownicy stacji benzynowej, zrabował gotówkę z kasy. Został zatrzymany w chwili, gdy wracał po kradzieży z włamaniem – poinformował rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napadu na stację benzynową doszło w nocy 2 kwietnia. Tuż po godzinie pierwszej na stację paliw w Myślenicach wbiegł mężczyzna i grożąc kasjerce użyciem noża, zażądał pieniędzy - zrabował 2,5 tys. zł.

Policjanci zabezpieczyli ślady i nagrania z kamer monitoringu i po analizie zebranych materiałów wytypowali podejrzewanego o dokonanie tego rozboju. Kiedy byli przed jego domem, podejrzany właśnie podjechał samochodem – okazało się, że razem z kolegą wracali po włamaniu do mieszkania w Krakowie – w bagażniku mieli biżuterię o wartości 6 tys. zł.

Czytaj też: Powiat chrzanowski: Pijany kierowca ukrył się przed policjantami... w wersalce!

"Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 29-latek usłyszał zarzuty rozboju i kradzieży z włamaniem, za co grozi mu od trzech do 12 lat pozbawienia wolności, a jego kompan, 31-latek zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności" – mówił Gleń.

Zatrzymani byli w przeszłości karani za podobne przestępstwa. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE