Nie przyjęli go do szpitala, bo nie miał testu na koronawirusa. 56-latek zmarł w domu

2020-11-11 9:38 bw
Nie przyjęli go do szpitala, bo nie miał testu na koronawirusa. 56-latek zmarł w domu
Autor: Youtube; Film promocyjny Szpitala Powiatowego w Limanowej Nie przyjęli go do szpitala, bo nie miał testu na koronawirusa. 56-latek zmarł w domu

Mężczyzna nie został przyjęty do szpitala w Limanowej, bo nie miał zrobionego testu na koronawirusa. Po powrocie do domu 56-latek poczuł się gorzej, wezwano karetkę. Mimo reanimacji, nie udało się go uratować. O zdarzeniu została powiadomiona prokuratura!

Szpital powiatowy w Limanowej. Pacjent odesłany przez brak testu na koronawirusa

Lokalny portal Limanowa.in podaje, że do wstrząsających zdarzeń doszło w poniedziałek, 9 listopada. Mężczyzna zgłosił się na SOR do Szpitala Powiatowego w Limanowej, ponieważ miał problemy z oddychaniem oraz duszności. 56-latek został jednak odesłany do domu z powodu - jak podaje portal - braku wykonania testu na obecność koronawirusa. Ustalono, że wcześniej mężczyzna leczył objawy zapalenia płuc, a lekarz rodzinny wystawił mu skierowanie do szpitala na diagnostykę oraz dalsze leczenie. "Gdy wracał do domu, stan jego zdrowia nagle się pogorszył. Mimo wezwania karetki i podjętej reanimacji, życia ponad 50-letniego mężczyzny nie udało się uratować", podaje Limanowa.in. 

Szpital powiatowy w Limanowej. Prokuratura przyjrzy się sprawie

Jak na to wszystko reaguje szpital? Lek. Andrzej Gwiazdowski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w tej placówce, mówi w rozmowie z portalem Limanowa.in, że placówka zabezpieczyła już monitoring, a pacjent nie widnieje w systemie danych szpitala. Nie odnotowano go też w dokumentacji. Sprawa została za to zgłoszona do prokuratury, która bliżej przyjrzy się temu zdarzeniu. 

Dramatyczna walka z koronawirusem w Polsce
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE