Kraków: nie żyje dwóch pacjentów z koronawirusem. Kim byli? Podejrzany wiek

2020-04-05 10:30 doll
Koronawirus. Ilustracja
Autor: Shutterstock Koronawirus. Ilustracja

W niedzielę 5 kwietnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Według najnowszych danych od soboty zostało zakażonych 207 nowych osób, a kolejnych 5 zmarło. Prawie połowa zakażeń dotyczy województwa mazowieckiego, jednak ofiary śmiertelne nie pochodzą z tego regionu. W Krakowie z kolei zmarły aż dwie osoby. Kim były?

Koronawirus zbiera żniwo: po tym, gdy w sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia nie opublikowało raportu z najnowszymi danymi, zaczęto obawiać się skoku zakażeń w niedzielę. Resort tonuje jednak nastroje i wyjaśnia, że raporty uzależnione są od danych z Sanepidu i od teraz będą publikowane jedynie dwa razy dziennie.

ZOBACZ TEŻ: Prawie połowa nowych zakażeń z JEDNEGO województwa. Są kolejne zgony. Najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Koronawirus w Polsce. Ten wykres PRZERAŻA! Ministerstwo informuje o kolejnych zmarłych

Mimo to na pięć ofiar śmiertelnych aż dwie pochodzą z Krakowa. Jak poinformowało MZ, to 41-letnia kobieta oraz 84-letni mężczyzna. Pacjenci znajdowali się w dwóch różnych placówkach. Co znamienne, ministerstwo nie poinformowało, czy mieli tzw. choroby współistniejące, które znacznie zwiększają ryzyko śmierci w przypadku zakażenia koronawirusem. 41 lat to młody wiek, ponieważ w zdecydowanej większości ofiary koronawirusa mają 60 lat i więcej.

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.