Matura 2021

i

Autor: Christin Hume / Unsplash Wyniki matur 2021 - o której będą opublikowane przez CKE? Gdzie się zalogować, aby sprawdzić wyniki?

O której wyniki matur 5 lipca 2021? CKE opublikuje wyniki na internetowych kontach maturzystów. Kiedy poprawka?

2021-07-05 6:40

Wyniki matur CKE opublikuje 5 lipca 2021. Wyniki będą dostępne po zalogowaniu się na indywidualne konto ucznia na stronie właściwej OKE. Jak i o której godzinie trzeba się zalogować, żeby sprawdzić wyniki matur 2021? Sprawdzicie w tym artykule. Maturzyści, którym dobrze poszła matura 2021 mają szansę dostać się na wymarzone studia. Ci, którzy oblali maturę będą mieli jeszcze szansę na poprawkę - w tym artykule podajemy także termin matury poprawkowej 2021.

Wyniki matur 2021 uczniowie poznają już 5 lipca. Swoje rezultaty maturzyści będą mogli sprawdzić online na indywidualnych kontach. CKE ma udostępnić wyniki w systemie od godziny 8.30. Aby zalogować się do konta i sprawdzić wyniki matur 2021, potrzebny jest identyfikator i hasło, które uczniowie otrzymali w szkołach. Na stronach internetowych OKE znajdują się zakładki przekierowujące na stronę do logowania, na której będzie można sprawdzić swój wynik z matury 2021.

Przeczytaj także: Kiedy wyniki matur? Uczniowie załamani. Matura2021 trenduje na Twitterze. "Całe morze łez" [1.07.2021]

Kiedy matura poprawkowa 2021?

Niestety, nie wszystkim udaje się zdać maturę w pierwszym terminie. Dla osób, które oblały maturę 2021 przewidziana jest matura poprawkowa. Maturzyści muszą jednak pamiętać, że do egzaminu poprawkowego mogą podejść tylko te osoby, które nie zdały matury z jednego przedmiotu obowiązkowego (polskiego, matematyki lub języka obcego nowożytnego). Jak wynika z harmonogramu CKE, matura poprawkowa 2021 odbędzie się 24 sierpnia. Wyniki z matury poprawkowej udostępnione zostaną 10 września 2021 roku. Maturzyści, którzy obleją także poprawkę, podobnie jak ci, którzy nie zdali więcej niż jednego przedmiotu, będą mogli podejść do matury raz jeszcze, najszybciej za rok.

Matura 2021. Szczecińscy maturzyści po próbnym egzaminie z matematyki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE