Matura 2021 wyniki

i

Autor: Elisa Ventur / Unsplash W oczekiwaniu na wyniki matury 2021 uczniów zjada stres. Wielu z nich szuka już informacji o maturze poprawkowej 2021.

Maturzyści czekają na wyniki matury. "Wyczuwam poprawkę z matmy". Kiedy matura poprawkowa 2021?

2021-07-02 15:24

Maturzyści 5 lipca poznają wyniki matury 2021. Jak co roku, najwięcej maturzystów martwi się o swój wynik z matury z matematyki. Niektórzy wprost przyznają, że mają przeczucie, że oblali maturę. Nic dziwnego, że wielu uczniów szuka już informacji o maturze poprawkowej 2021. Kto będzie mógł do niej podejść? Co trzeba będzie zrobić, by poprawić maturę 2021? Poznajcie wytyczne CKE dotyczące terminu i zasad matury poprawkowej 2021.

Już w poniedziałek, 5 lipca, CKE ogłosi wyniki matury 2021. Uczniowie poznają swoje indywidualne wyniki ze wszystkich przedmiotów, z których pisali maturę w maju 2021. W oczekiwaniu na wyniki, maturzyści są kłębkiem nerwów. Wiedza bowiem, jak wiele zależy od tego, ile punktów na maturze 2021 zdobyli. U niektórych na szali jest nie tylko dostanie się na wymarzone studia, ale także sama kwestia zdania lub oblania matury. Jakie emocje towarzyszą uczniom w oczekiwaniu na wyniki matury? Zobaczcie ich wpisy w mediach społecznościowych. W dalszej części artykułu znajdują się także informacje o maturze poprawkowej 2021 - kiedy się odbędzie i kto będzie mógł do niej przystąpić.

Czytaj także: Kiedy wyniki matur? Uczniowie załamani. Matura2021 trenduje na Twitterze. "Całe morze łez"

Komentarze w oczekiwaniu na wyniki matury 2021

Maturzyści na Twitterze dzielą się swoimi obawami przed poznaniem wyników matury 2021. Oto, jakie komentarze pojawiają się w mediach społecznościowych w oczekiwaniu na oficjalne wyniki matur 2021 od CKE.

Kiedy matura poprawkowa 2021? Pamiętaj o tych terminach!

Matura poprawkowa 2021 odbędzie się 24 sierpnia. Jak informuje CKE, będą mogły do niej przystąpić tylko te osoby, które nie zdały jednego z trzech egzaminów obowiązkowych. Chodzi tutaj o oblaną maturę z polskiego albo z matematyki albo z języka obcego nowożytnego. Maturzyści, którzy będą chcieli przystąpić do egzaminu poprawkowego w terminie sierpniowym, muszą pamiętać o ważnych terminach! W ciągu 7 dni od dnia ogłoszenia wyników matury 2021 trzeba złożyć przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym. Wyniki z matury poprawkowej udostępnione zostaną przez CKE 10 września 2021 roku. Maturzyści, którzy obleją także poprawkę, podobnie jak ci, którzy nie zdali więcej niż jednego przedmiotu, będą mogli podejść do matury raz jeszcze, najszybciej za rok.

MATURA 2021: czy matematyka zaskoczyła?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE