Okrutna zbrodnia w Krakowie. Dźgał mężczyznę nożem na ulicy, 24-latek nie żyje

i

Autor: TEM, archiwum se.pl

Okrutna zbrodnia w Krakowie. Dźgał mężczyznę nożem na ulicy, 24-latek nie żyje

2020-03-06 7:45

Do krakowskiego sądu trafiła właśnie sprawa okrutnej zbrodni, do jakiej doszło w sierpniu 2019 roku na ulicy Marchołta w Krakowie. 19-letni Dawid K. zadźgał nożem 24-letniego Mariusza K. Według oskarżonego, działał w obronie kobiety. Prokuratura twierdzi jednak inaczej i zaznacza, że 19-latek dążył do konfrontacji z pokrzywdzonym.

Przypomnijmy, że do tragicznych wydarzeń doszło w godzinach wieczornych 17 sierpnia 2019 roku. Ulicą Marchołta szedł Mariusz K. ze swoją dziewczyną Pauliną. W międzyczasie głośno się sprzeczali, a kobieta miała się wyrywać, odpychać i krzyczeć. Dawid K. myślał, że dziewczynie dzieje się krzywda, dlatego nie czekał i postanowił zareagować.

Wybiegł na ulicę, na której zobaczył awanturę i pobiegł do auta, z którego wyciągnął nóż. Następnie dobiegł do kłócącej się pary, a gdy Paulina zobaczyła ostre narzędzie, powiedziała że nie dzieje się jej żadna krzywda. Mimo tego napięcie między mężczyznami rosło, a Dawid K. miał dążyć do konfrontacji z Mariuszem K.

W pewnym momencie zadał nożem cztery ciosy - w nogę, rękę, podbrzusze i klatkę piersiową. Te okazały się śmiertelne, a ofiara zmarła pomimo godzinnej reanimacji. Mariusz K. był pijany - miał 1,8 promila alkoholu we krwi. Dawid K. nie przyznał się do zabójstwa i twierdził, że działał w obronie kobiety i własnej, a nóż miał być jedynie "straszakiem".

Sprawą zajęli się śledczy, którzy przejrzeli monitoring. Jak zauważył prokurator - z zapisu kamery nie wynika, by Dawid K. bronił się przed agresją Mariusza K. Mimo informacji, że krzyczącej dziewczynie nie dzieje się krzywda oskarżony dążył do konfrontacji z pokrzywdzonym i szuka możliwości zadania ciosu. Oskarżony stanie wkrótce przed krakowskim sądem. Za dokonanie zabójstwa grozi mu do 25 lat więzienia. Sprawę opisała Gazeta Krakowska.

Pierwszy wywiad z polakiem chorym na koronawirusa