Uwaga, będzie ślisko!

i

Autor: Pixabay.com

Ostrzeżenia meteorologiczne na południu kraju. Jest bardzo NIEBEZPIECZNIE

2019-12-26 8:30

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia dla siedmiu południowych powiatów województwa małopolskiego i śląskiego. Eksperci ostrzegają przed oblodzeniami, które mogą powodować niebezpieczne sytuacje na drogach. Przy takich warunkach konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności.

Ostrzeżenie obowiązujące od wczorajszego wieczoru dotyczy powiatów cieszyńskiego, żywieckiego, suskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, nowosądeckiego oraz gorlickiego. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -1 stopień Celsjusza, temperatura minimalna gruntu około -2 stopnie - informują eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

O czym mówi alert pogodowy pierwszego stopnia? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - podają meteorolodzy IMGW.

Wszystkim kierowcom i pasażerom życzymy bezpiecznego dotarcia do celu!