Oświęcim: Kompletnie PIJANE DZIECKO o krok od śmierci! Chłopak miał 4 promile

2019-12-02 13:23 AC
Kompletnie PIJANE DZIECKO leżało na ławce w Oświęcimiu! Chłopak miał 4 promile
Autor: Pixabay

Czegoś takiego jeszcze nie było. Trzynastolatek z Oświęcimia w Małopolsce został znaleziony na jednej z osiedlowych ławeczek przez swoich kolegów. Okazało się, że wcześniej wypił on... pół litra wódki!

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 1 grudnia około godziny 13. Na jednej z ławeczek na osiedlu Chemików w Oświęcimiu odnaleziony został trzynastoletni chłopiec w stanie upojenia alkoholowego. Koledzy, którzy odnaleźli trzynastolatka zawiadomili służby ratunkowe. 

Policjanci w trakcie czynności ustalili, że nieletni wypił pół litra wódki, a pustą butelkę po alkoholu znaleziono tuż przy ławce, na które leżał nastolatek. Chłopca przewieziono do szpitala, gdzie okazało się, że jest pijany w sztok - w jego organizmie wykryto 3,7 promila alkoholu, co dla wielu może być dawką śmiertelną. Został on pod opieką lekarzy, a o incydencie powiadomiono rodziców. 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu sprawdzają, w jakich okolicznościach 13-letni chłopiec zdobył, a następnie spożył alkohol. 

- Aktualnie prowadzone są czynności mające na celu ustalenie osoby, która udostępniła nieletniemu alkohol, a którego  spożycie spowodowało zagrożenie dla zdrowia nastolatka, a mogło okazać się groźne nawet dla jego życia - przekazuje Małgorzata Jurecka z KPP w Oświęcimiu. 

Sprawą nastolatka, w związku z demoralizacją zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. Z kolei za rozpijanie małoletniego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a za narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, kara do trzech lat więzienia.