Oświęcim. Zamaskowany mężczyzna napadł na 17-letnią kobietę. Policja szuka świadków zdarzenia

2021-05-07 14:54
Oświęcim. Zamaskowany mężczyzna napadł na 17-letnią kobietę. Policja szuka świadków zdarzenia
Autor: Shutterstock Poszukiwany sprawca to mężczyzna średniego wzrostu w wieku 20–30 lat.

Policja szuka świadków napadu na 17-letnią kobietę, do którego doszło we wtorek (4 maja) w Oświęcimiu. Najgorszy scenariusz na szczęście się nie zrealizował, ponieważ ofiara przestępstwa zaczęła krzyczeć, co zaalarmowało przebywające w okolicy rowerzystki, które spłoszyły sprawcę. Mężczyzna uciekł, wyrzucając po drodze odebrany swojej ofierze telefon komórkowy. Policja przekazała informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości.

Policja szuka sprawcy napadu na kobietę w Oświęcimiu

We wtorek (4 maja) w Oświęcimiu została napadnięta 17-letnia kobieta. Do zdarzenia doszło po godz. 22.00, kiedy mieszkanka miasta wracała ze spotkania ze znajomymi. Szła mostem Piastowskim w stronę Starówki, gdy od tyłu podszedł do niej zamaskowany mężczyzna, zabrał jej trzymany w ręku telefon komórkowy, po czym sprowadził ją po schodach na miejskie Bulwary. Na szczęście najgorszy scenariusz nie został zrealizowany, ponieważ ofiara napadu zaczęła krzyczeć, czym zaalarmowała przebywające w okolicy rowerzystki. Ich obecność spłoszyła przestępcę, który uciekł, a po drodze wyrzucił zabrany 17-latce telefon komórkowy. Informacja o zdarzeniu natychmiast dotarła do wszystkich patroli, które wszczęły poszukiwania sprawcy. Niestety w wyniku kilkugodzinnej penetracji miasta nie natrafiono na ślad napastnika. Policja liczy jednak, że ktoś widział uciekającego mężczyznę i pomoże w jego zatrzymaniu.

PRZECZYTAJ: Do Małopolski nadchodzą upały. Kiedy wreszcie będzie ciepło?

Pomóc mogą zwłaszcza kierowcy, którzy we wtorek, 4 maja w godz. 22.00-22.40 przejeżdżali przez most Piastowski i mają w swoich pojazdach zainstalowane kamerki samochodowe. Być może przypadkowo udało im się nagrać wizerunek sprawcy napadu. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez oświęcimską policję, poszukiwany mężczyzna ma 175-180 cm wzrostu i 20-30 lat. Był ubrany na ciemno, w czarne spodnie typu dżins, na głowie miał czapkę, a twarz zasłoniętą najprawdopodobniej maseczką. Osoby posiadające informacje dotyczące tej sprawy mogą kontaktować się z policją telefonicznie pod numerami: 112 lub 47 83 26 280.

ZOBACZ: Koronawirus. Jak znaleźć wolny termin na szczepienie przeciwko COVID-19 w Małopolsce? Zabieg szybciej o nawet miesiąc

Jakubów. Pożar na plebanii.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE