Partia Razem NIE MA LITOŚCI dla Dziwisza! Chcą odebrania kardynałowi honorowego obywatelstwa Krakowa!

2020-11-10 15:26
Adrian Zandberg, partia Razem
Autor: Piotr Grzybowski Adrian Zandberg, partia Razem

Emitowany wczoraj reportaż stacji TVN24 "Don Stanislao" jest dziś szeroko komentowany w krajowych mediach. Dokument dotyczył tego, jak kardynał Dziwisz prawdopodobnie tuszował (wiele na to wskazuje) nadużycia seksualne, w tym pedofilię, w Kościele katolickim. Krakowski oddział Partii Razem domaga się w związku z tym odebrania kardynałowi honorowego obywatelstwa Krakowa. Zostało ono nadane w 2009 roku. Dominik Jaśkowiec, przewodniczący Rady Miasta Krakowa, twierdzi, że w przypadku potwierdzenia się zarzutów zawartych w reportażu będzie popierał inicjatywę Partii Razem.

Partia Razem wysłała do prezydenta Jacka Majchrowskiego oraz Dominika Jaśkowca pismo, które nie pozostawia złudzeń, co do stanowiska socjaldemokratów wobec osoby kardynała Dziwisza:

"W związku z ostatnimi wydarzeniami wokół osoby kardynała Stanisława Dziwisza, w tym coraz mocniejszych oskarżeń o ukrywanie pedofilów oraz przyjmowanie łapówek, zaprezentowanych w reportażu telewizyjnym "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza", Partia Razem zwróciła się do Prezydenta Jacka Majchrowskiego o podjęcie działań zmierzających do odebrania mu tytułu Honorowego Obywatela Krakowa” – informują.

Z podobnym apelem do prezydenta i radnych zgłosił się także krakowski poseł Lewicy Maciej Gdula. Podkreślił on, że kardynał Dziwisz nie spełnia już kryteriów przyznawania tytułu honorowego obywatela Krakowa. Czy inicjatywa Partii Razem może się powieść?  - Jeśli zarzuty się potwierdzą, to będę na tak – stwierdził Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Strajk kobiet w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE