Pijany Ukrainiec wjechał dostawczakiem do stawu. Zginęła 22-letnia kobieta. Sąd podjął ważną decyzję

i

Autor: Małopolska Policja 41-letni Ukrainiec usłyszał zarzut spowodowania pod wpływem alkoholu wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sąd wyraził zgodę na osadzenie go w areszcie tymczasowym.

Pijany Ukrainiec wjechał dostawczakiem do stawu. Zginęła 22-letnia kobieta. Sąd podjął ważną decyzję

2022-05-02 12:05

41-letni Ukrainiec, który będąc pod wpływem alkoholu wjechał samochodem dostawczym do stawu Kruki w Oświęcimiu trafił do aresztu tymczasowego. Zgodę na zastosowanie takiego środka zapobiegawczego wydał sąd. W wypadku zginęła 22-letnia Ukrainka. Kobieta, w odróżnieniu do swoich współpasażerów nie zdołała wydostać się z tonącego samochodu na brzeg.

Tragedia w Oświęcimiu. Nie żyje 22-letnia kobieta. Kierowca z Ukrainy aresztowany

W zeszłym tygodniu w Oświęcimiu doszło do tragedii, w której zginęła 22-letnia Ukrainka. Kobieta, wraz z dwoma mężczyznami w wieku 19 i 41 lat podróżowała samochodem dostawczym, który wjechał do stawu Kruki. Mężczyźni zdołali wydostać się na brzeg i ocalić życie, natomiast kobieta pozostała w wodzie, a jej ciało wyłowili strażacy. Na ratunek było już wówczas za późno. Ratownicy podjęli akcję reanimacyjną, jednak nie udało im się przywrócić czynności życiowych 22-latki. Policja ustaliła, że za kierownicą dostawczaka siedział 41-latek, który miał wówczas 1,4 promila alkoholu w organizmie

Mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania pod wpływem alkoholu wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia. Sąd wyraził zgodę na zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Poniżej zdjęcia z miejsca tragicznego zdarzenia w Oświęcimiu.

PRZECZYTAJ: Horror w Krakowie! Nożownik biegał po mieście i zaczepiał ludzi. Kobieta trafiła do szpitala

ZOBACZ: Spacerowała po Krakowie i znalazła portfel z ogromną sumą pieniędzy. Właściciel się nie zorientował

Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem pijanych kierowców?
Rosyjski spalony czołg w Hostomelu, na którym mieszkańcy zawiesili majtki i wibrator