Po zjedzeniu parówek psy miały zdychać w męczarniach. Ważny komunikat! Tak można przerwać to bestialstwo

i

Autor: Małopolska Policja Policja prosi o pomoc w ustaleniu personaliów sprawcy rozrzucenia parówek naszpikowanych gwoździami.

Groza

Po zjedzeniu parówek psy miały zdychać w męczarniach. Ważny komunikat! Tak można przerwać to bestialstwo

2023-06-16 9:17

Na osiedlu przy ulicy Powstańców Śląskich w Chełmku (powiat oświęcimski) zostały rozrzucone kawałki parówek naszpikowane gwoździami. Po zjedzeniu takich "przysmaków" jeden z psów został odratowany tylko dzięki szybkiej reakcji właścicielki i weterynarza. Sprawca zastawienia pułapki na zwierzęta pozostaje nieznany. W tej sprawie policja wydała ważny komunikat.

Okrutnik poluje na psy w Chełmku. Zwierzak zjadł parówki naszpikowane gwoździami

Szybka reakcja właścicielki psa i weterynarza zapobiegły śmierci psa, który padł ofiarą okrutnika. Na osiedlu Powstańców Śląskich w Chełmku ktoś rozrzucił kawałki parówek naszpikowane gwoździami. Zwierzak podczas spaceru zjadł będące śmiertelną pułapką "przysmaki", a następnie zaczął źle się czuć. Właścicielka zwróciła uwagę na jego dolegliwości i zwróciła się o pomoc do weterynarza. Lekarz podczas zabiegu wyjął z żołądka zwierzęcia parówkę, w której znajdowały się gwoździe. W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie z ustawy o ochronie zwierząt. Okrutnikowi za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.

Ważny apel policji do mieszkańców i właścicieli psów

Policjanci poszukują sprawcy tego karygodnego czynu narażającego zwierzęta na ogromny ból i cierpienie. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu personaliów sprawcy proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Oświęcimiu pod numerem telefonu 47 83 26 280, Komisariatem Policji w Chełmku pod numerem 47 83 26 450 lub pod numerem alarmowym 112. Informatorzy mają zapewnioną anonimowość. Policjanci apelują również do właścicieli psów, aby podczas spaceru zachowali czujność i zwracali uwagę na to gdzie znajduje się ich pupil i czy nie zjada porzuconego pożywienia.

Po zjedzeniu parówek psy miały zdychać w męczarniach. Ważny komunikat! Tak można przerwać to bestialstwo

i

Autor: Małopolska Policja Policja zapewnia anonimowość osobom, które pomogą w ustaleniu personaliów sprawcy.
Ryk silników i balony do nieba. W Lublinie symbolicznie pożegnano tragicznie zmarłych motocyklistów
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?