Pojechał po jedzenie, a gdy musiał czekać, zasnął. Na jaw wyszła szokująca prawda

2020-05-15 11:06 AC
Restauracja Drive Thru
Autor: Tim Malone, Wikimedia Commons

We wtorek, 12 maja po godzinie 21 przed jedną z restauracji w Olkuszu stał sznur samochodów, który powoli przesuwał się w stronę okienka, gdzie obsługiwano klientów. W pewnym momencie na drodze pozostał opel vectra. Zaniepokojony mieszkaniec postanowił sprawdzić, czy kierowca, który był w środku nie potrzebuje pomocy. Na jaw wyszła szokująca prawda.

Samochód miał zapalony silnik i włączone światła, a auto stało w miejscu. Inni kierowcy zaczęli się niecierpliwić, bo samochód utrudniał im przejazd. W kolejce oczekiwał funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Policjant postanowił sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania kierowcy i czy nie potrzebuje on pomocy.

Kiedy podszedł do opla, wraz z nim podeszła kobieta, która również się zainteresowała sytuacją. Była to funkcjonariuszka Żandarmerii Wojskowej w Krakowie. Okazało się, że kierowca zasnął za kierownicą. Gdy udało się go obudzić okazało się, że jest pijany. Na miejsce natychmiast wezwano patrol policji.

Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni olkuszanin miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Super Raport 14 V (goście: Kamiński, Simon)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj