Koniec noszenia maseczek w Małopolsce? Niespodziewany ruch Ministerstwa Zdrowia

2020-05-14 12:01 AC
maseczka
Autor: pixabay.com

Wiceminister Zdrowia Sławomir Gadomski poinformował w czwartek, 14 maja, że w niektórych regionach mogą zostać poluzowane lub zdjęte obostrzenia dotyczące noszenia maseczek. W swojej wypowiedzi odniósł się do województwa mazowieckiego. Co z Małopolską i Krakowem?

W czwartek, 14 maja Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wskaźnik reprodukcji koronawirusa spadł w Polsce poniżej 1, a to oznacza, że epidemia powoli zaczyna wygasać. Tylko w porannym komunikacie poinformowano o 265 nowych zakażeniach, ale większość dotyczyła województwa śląskiego, które stało się ogniskiem epidemii.

Jak cytuje "Rzeczpospolita", są województwa, w których współczynnik R (reprodukcji wirusa) spadł poniżej 0,5 - to na przykład województwo mazowieckie. W ciągu tygodnia-dwóch możliwe poluzowanie obowiązków dotyczących noszenia masek w niektórych częściach kraju - czytamy w RP.

Na razie nie wiadomo dokładnie, jakich regionów może dotyczyć zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Można podejrzewać, że w Małopolsce nastąpi to nieprędko - to szósty region, w którym wykryto najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem - 1099 (stan na godz. 10, 14.05.2020).

Wcześniej Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że maseczki trzeba będzie nosić, do czasu wynalezienia szczepionki.

Koronawirus w Małopolsce. Czytaj więcej:

Super Raport 13 V (goście: Czarnecki, Hamankiewicz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj