DWULATEK zakażony koronawirusem w Małopolsce. Znów spory wzrost liczby chorych

2020-05-14 10:39 AC
DWULATEK zakażony koronawirusem w Małopolsce. Znów spory wzrost liczby chorych
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

W czwartek, 14 maja Ministerstwo Zdrowia podało nowy raport o zakażeniach i zgonach z powodu koronawirusa. Wśród chorych jest aż 15 osób z Małopolski. Wiemy, kim są i skąd pochodzą zakażeni. Najmłodszy chory ma zaledwie dwa lata.

- Mamy 265 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (209), dolnośląskiego (19), małopolskiego (15), wielkopolskiego (12), opolskiego (5), lubelskiego (1), podkarpackiego (1), pomorskiego (1), warmińsko-mazurskiego (1) i zachodniopomorskiego (1) - poinformowało w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus w Małopolsce. Zakażony dwulatek

Jak przekazał wojewoda małopolski, w regionie potwierdzono kolejne przypadki zakażenia koronawirusem u 6 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 2 do 79 lat, z powiatu myślenickiego (7 osób), bocheńskiego (4 osoby) i limanowskiego (4 osoby), którzy przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1099 osób.

WSSE w Krakowie poinformowała też o kolejnych ozdrowieńcach z województwa - to 4 mężczyzn i 1 kobieta, w wieku od 50 do 76 lat, z powiatu bocheńskiego (4 osoby) oraz suskiego (1 osoba). 4 osoby z tej grupy były hospitalizowane, jedna przebywała w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 494 ozdrowieńców.

Super Raport 13 V (goście: Czarnecki, Hamankiewicz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj