Policzą, ile samochodów wjeżdża do Krakowa. To będą pierwsze takie badania od lat [AUDIO]

2017-08-23 12:15
Ile aut codziennie pokonuje krakowskie rogatki?
Autor: Sylwia Adamczyk, ESKAINFO.pl Ile aut codziennie pokonuje krakowskie rogatki?

W październiku w mieście mają się odbyć badania natężenia ruchu samochodowego. Pod uwagę będą brane zarówno auta z aglomeracji krakowskiej, jak i te, dla których Kraków stanowi trasę tranzytową. 

- Plan jest taki, żeby zweryfikować jak wygląda obciążenie ruchem głównych arterii w Krakowie, szczególnie tych wylotowych - mówi Jan Machowski z krakowskiego magistratu. Badania odbędą się najprawdopodobniej w październiku. - To optymalne naszym zdaniem warunki, bo ruch w mieście jest już taki, jak zazwyczaj bywa. Wszyscy wracają z wakacji, rozpoczyna się rok szkolny, wracają studenci. Więc to byłby moment idealny, żeby takie badanie przeprowadzić. Na razie jesteśmy na etapie ogłaszania przetargu na to zlecenie - dodaje Machowski. Jeszcze nie wiadomo, na których dokładnie ulicach będą prowadzone badania. 

Ostatni raz na tak dużą skalę ruch w Krakowie był sprawdzany w latach 80. Okazjonalnie i na mniejszą skalę podobne badania przeprowadzają na przykład uczelnie. - Te badania odpowiadają na pytania jak zarządzać transportem, jak planować układ komunikacyjny niekoniecznie rozbudowując drogi, gdzie kierować działania - wymienia Rafał Kucharski z Politechniki Krakowskiej. 

>>> Chłopaki z Krakowa wspięli się na najwyższy komin w Europie! [WIDEO]


Posłuchaj materiału Ewy Sas, reporterki Radia ESKA: 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE