Potężny karambol na zakopiance, jedna osoba nie żyje, wielu rannych [ZDJĘCIA]

2019-05-20 15:12

Poważny wypadek na zakopiance pomiędzy Rdzawką a Chabówką w Małopolsce. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe, autokar z pasażerami oraz auto dostawcze. Według wstępnych informacji jedna osoba zginęła, a rannych zostało aż 19 osób. Zakopianka była zablokowana w obu kierunkach.

Do wypadku doszło przed godziną 12 w poniedziałek, 20.05.2019. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do karambolu doprowadził kierujący samochodem osobowym, który w niebezpieczny sposób wyprzedzał inne pojazdy.

Zobacz koniecznie >>> Kraków: W Szpitalu Uniwersyteckim urodziły się SZEŚCIORACZKI

W wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru zderzył się z drugą osobówką, a następnie z samochodem dostawczym. Ten z kolei uderzył w rejsowy autobus relacji Zakopane-Kraków, którym podróżowało czterdzieści osób. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: Potężny karambol na zakopiance, jedna osoba nie żyje, wielu rannych

Wszystkie pojazdy wypadły z drogi, a autobus przewrócił się na bok. W wyniku wypadku śmierć poniósł kierowca auta dostawczego, który po zderzeniu był zakleszczony w pojeździe. Na miejsce skierowano kilka zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wojskowy helikopter ratunkowy z Balic. 

Ciężej ranni są przewożeni do szpitali w Limanowej, Nowym Targu i Krakowie. Pozostałym udzielana jest pomoc bezpośrednio na miejscu wypadku. Zakopianka była całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Policja wyznaczyła objazdy przez Rabę Wyżną w Chabówce i w Klikuszowej.

Zobacz koniecznie:

>>> Szokujące odkrycie. Na ulicy znaleziono ciało mężczyzny z ranami kłutymi

>>> Do Polski wróciły wielkie, czarne pszczoły. Są groźne? Zobacz jak wyglądają! [ZDJĘCIA]

>>> Morderstwa, gwałty, pobicia i rozboje. Oto najgroźniejsi Ukraińcy poszukiwani w Polsce! [LISTY GOŃCZE]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE