Małopolska: Potężny pożar, z żywiołem walczyło 100 strażaków. Spłonęły autobusy [ZDJĘCIA+WIDEO]

2019-06-27 16:27
Potężny pożar koło Olkusza w Małopolsce. Płonie składowisko opon, spłonęły autobusy
Autor: Adam Sosnowski

Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczyło z wielkim pożarem w Kwaśniowie Górnym w powiecie olkuskim w Małopolsce. Płonęło tam składowisko opon, warsztat samochodowy i zabudowania gospodarcze.

Aktualizacja, godz. 9:30

W akcji gaśniczej brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnej z powiatu olkuskiego i okolic. Przyczyna wybuchu ognia wciąż nie jest znana.

Aktualizacja, godz. 17:00

Pożar w Kwaśniowie Górnym pod Olkuszem został już opanowany - obszar objęty pożarem był dość duży, ale ogień się już nie rozprzestrzenia.

Około godziny 15 służby informowały, że sytuacja nie była opanowana, a z ogniem walczy ponad stu strażaków. Pali się składowisko opon oraz warsztat samochodowy. Pożar przeniósł się też na pobliskie zabudowania gospodarcze, a jeden z budynków zawalił się. 

Jak donoszą świadkowie zdarzenia, spłonęły też trzy autobusy oraz dwa samochody osobowe, które znalazły się na drodze ognia. Jedna osoba trafiła do szpitala. Policjanci ewakuowali łącznie 40 osób z zagrożonych domów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE