Prezydent Rosji Władimir Putin przyjedzie do Krakowa i Małopolski?

2020-01-27 8:04
Prezydent Rosji Władimir Putin przyjedzie do Krakowa i Małopolski?
Autor: kremlin.ru, CC

W poniedziałek, 27 stycznia 2020 roku odbędą się uroczystości związane z 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. W obchodach weźmie udział kilkadziesiąt delegacji z różnych państw na świecie. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy w związku z rocznicą do obozu przyjedzie Prezydent Rosji Władimir Putin. Znamy odpowiedź!

W poniedziałek do Oświęcimia przyjadą 53 państwowe delegacje, które wezmą udział w uroczystych obchodach 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Wzorem 70. rocznicy wyzwolenia nad Bramą Śmierci byłego obozu Auschwitz II-Birkenau zostanie ustawiony specjalny namiot.

Najważniejszymi gośćmi obchodów 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz będą byli więźniowie obozu Auschwitz, których do Miejsca Pamięci przybędzie około 200. Delegacja około 120 byłych więźniów Auschwitz oraz ocalałych z Holokaustu ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Izraela, Australii i kilku krajów europejskich będzie mogła wziąć udział w obchodach dzięki wsparciu Auschwitz-Birkenau Memorial Foundation z Nowego Jorku pod przewodnictwem Ronalda S. Laudera.

Swoją obecność potwierdziło też wielu polskich więźniów obozu.

Wśród państwowych delegacji nie zabraknie prezydentów Austrii, Finlandii, Irlandii, Izraela, Litwy, Łotwy, Malty, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii i Ukrainy. Wiele osób zadaje również pytania, czy w obchodach weźmie udział Prezydent Rosji. Okazuje się jednak, że Władimir Putin nie odwiedzi byłego obozu, a Federację Rosyjską będzie reprezentował ambasador Siergiej Andriejew.

Sam Władimir Putin jako prezydent przebywał w Polsce dwukrotnie: z oficjalną wizytą w 2002 oraz w 2005 roku jako gość uroczystości 60. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE