Masz to przy sobie? Możesz mieć poważne problemy! Służby wydały ZAKAZ

2020-01-26 12:30 AC
Masz to przy sobie? Możesz mieć poważne problemy! Służby wydały ZAKAZ
Autor: Policja

W poniedziałek, 27 stycznia na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau odbędą się uroczystości w których wezmą udział przedstawiciele wielu światowych państw. W związku z tym służby wprowadziły kilka zakazów, uruchomiono też stopień alarmowy BRAVO.

Tego nie możesz mieć przy sobie

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, 27 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał jednodniowy zakaz noszenia lub przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni na obszarze miasta Oświęcim i miejscowości Brzezinka.

Zakaz przewozu towarów niebezpiecznych

W związku z organizacją 27 stycznia 2020 r. obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz i wizytą osób objętych ochroną Służby Ochrony Państwa Wojewoda Małopolski wydał rozporządzenie porządkowe wprowadzające zakaz przewozu towarów niebezpiecznych i ruchu pojazdów nienormatywnych w dniu 27 stycznia 2020 roku na terenie miasta Oświęcim i miejscowości Brzezinka, od godziny 0.00 do godziny 24.00.

Dla bezpieczeństwa wprowadzono również stopień alarmowy BRAVO. Co to oznacza dla mieszkańców? Sprawdź w tym artykule.

Widzisz wypadek, utrudnienia lub ciekawy temat z Krakowa lub Małopolski? Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy! Skontaktuj się z nami:

- przez e-mail: krakow@se.pl
- na Facebooku Kraków - Eska Info