Przytkowice. Łamał prawo i chwalił się tym w Internecie. 24-latek wymyślił coś niesamowicie głupiego

2021-10-12 13:04
Przytkowice. Łamał prawo i chwalił się tym w Internecie. 24-latek wymyślił coś niesamowicie głupiego
Autor: StockSnap/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Trudno wyobrazić sobie głupsze zachowanie za kierownicą. 24-latek nie tylko spożywał alkohol jadąc samochodem, ale jeszcze transmitował swoje wyczyny w Internecie. Dzięki temu ułatwił jednak pracę policji, która zatrzymała go w miejscowości Przytkowice (gm. Kalwaria Zebrzydowska). Nierozsądny kierowca miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

W sobotę (9 października) do dyżurnego policji w Kalwarii Zebrzydowskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące wybryku jednego z kierowców. 24-latek za pomocą aplikacji mobilnej transmitował w Internecie, jak prowadzi samochód równocześnie pijąc piwo. Z informacji przekazywanych podczas nagrania wynikało, że człowiek ten porusza się bmw i jeździ po terenie Przytkowic, w gminie Kalwaria Zebrzydowska. Funkcjonariusze zainstalowali w swoich telefonach wskazaną aplikację, dzięki czemu mogli śledzić popisy nietrzeźwego kierowcy oraz ustalić jego dokładne miejsce pobytu. W końcu rozpoznali zabudowania, między którymi porusza się 24-latek i dokonali zatrzymania.

PRZECZYTAJ: Wypadek w Sławkowie. Burmistrz Olkusza potrącił kobietę na pasach?

Za kierownicą bmw siedział 24-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Podejrzenia, że prowadzi on samochód w stanie nietrzeźwości okazały się słuszne. Badanie potwierdziło obecność alkoholu w jego organizmie, a uzyskany wynik to ponad 1,6 promila. Mężczyźnie grozi teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Na szczęście wskutek jego nieodpowiedzialnego zachowania nikt nie ucierpiał.

ZOBACZ: Horror w Małopolsce. Hulajnogą wjechali wprost pod auto! Nastolatkowie w szpitalu

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Wstrząsające relacje świadków wypadku w Gorzowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE