Wypadek w Sławkowie. Burmistrz Olkusza potrącił kobietę na pasach?

2021-10-12 11:48
Wypadek w Sławkowie. Burmistrz Olkusza potrącił kobietę na pasach?
Autor: Ochotnicza Straż Pożarna w Sławkowie Potrącona kobieta został przetransportowana śmigłowcem ratowniczym do szpitala.

W sobotę (9 października) na DK 94 w Sławkowie (woj. śląskie) kobieta znajdująca się na pasach została potrącona przez kierowcę samochodu osobowego marki mercedes. W rozmowie z Gazetą Krakowską burmistrz Olkusza Roman Piaśnik przyznał, że był uczestnikiem tego wypadku, ale do czasu zakończenia policyjnego postępowania nie chce szerzej komentować zdarzenia. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że sprawca potrącenia był trzeźwy.

Ochotnicza Straż Pożarna w Sławkowie informuje, że do wypadku doszło w sobotę (9 października) na DK 94, obok skrzyżowania z ul. Okradzionowską. Kobieta została potrącona przez kierowcę samochodu, który nie ustąpił jej pierwszeństwa na pasach. Poszkodowana trafiła do szpitala, dokąd zabrał ją śmigłowiec ratowniczy. Z ustaleń Gazety Krakowskiej wynika, że sprawcą wypadku był burmistrz Olkusza Roman Piaśnik. Rozpoznali go również mieszkańcy miasta, będący świadkami zdarzenia. Samorządowiec przyznał, że brał udział w wypadku, jednak do czasu zakończenia policyjnego postępowania nie chce szerzej komentować sprawy. Obecnie wiadomo jedynie, że kierowca mercedesa został przebadany pod kątem obecności alkoholu w organizmie. Badanie dało wynik negatywny, co oznacza że sprawca potrącenia był trzeźwy. Zdjęcia wypadku w Sławkowie znajdują się poniżej.

PRZECZYTAJ: Horror w Małopolsce. Hulajnogą wjechali wprost pod auto! Nastolatkowie w szpitalu

ZOBACZ: Chrzanów. Kierowca mercedesa poszedł zapłacić za paliwo. Takiej kradzieży się nie spodziewał

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Zatrzymanie mężczyzny, który śmiertelnie potrącił 4-latka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE