Chrzanów. Kierowca mercedesa poszedł zapłacić za paliwo. Takiej kradzieży się nie spodziewał

2021-10-11 17:43
Trzebinia. Kierowca mercedesa poszedł zapłacić za paliwo. Takiej kradzieży się nie spodziewał
Autor: Tama66/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Nieprzyjemna przygoda spotkała właściciela mercedesa, który zatankował paliwo na jednej ze stacji benzynowych w Chrzanowie, poszedł zapłacić za kupiony towar, a gdy wrócił nie zastał już swojego samochodu. Na szczęście auto odnalazło się już kilka godzin później w Trzebini. Złodziejem okazał się znajomy kierowcy.

Na jednej ze stacji benzynowych w Chrzanowie doszło do kradzieży mercedesa. Właściciel pojazdu poszedł zapłacić za paliwo, a gdy wrócił zauważył, że jego auto zniknęło. Co ciekawe mężczyzna nie podróżował sam, lecz wiózł ze sobą pasażera. Zuchwała kradzież połączona z porwaniem? Nic z tych rzeczy. Złodziejem okazał się pasażer, który w pewnym momencie postanowił przesiąść się na fotel kierowcy i po prostu odjechał. 41-latek został złapany już kilka godzin później na ulicy Piłsudskiego w Trzebini, gdzie jadąc zygzakiem wzbudził podejrzenia innych użytkowników drogi. Policyjna kontrola wykazała, że mężczyzna prowadził przywłaszczony samochód mając w organizmie ponad pół promila alkoholu i nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami.

PRZECZYTAJ: Horror w Małopolsce. Hulajnogą wjechali wprost pod auto! Nastolatkowie w szpitalu

Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w pomieszczeniach chrzanowskiej komendy. Następnego dnia zostały z nim wykonane czynności procesowe. Mężczyźnie postawiono dwa zarzuty m.in. przywłaszczenia powierzonej mu rzeczy ruchomej oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. W najbliższym czasie usłyszy również zarzut kierowania samochodem bez uprawnień.

ZOBACZ: Kraków. Pogrzeb Adama Zagajewskiego. Rodzina nie chciała kwiatów, poprosiła o...

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Potyczka jelenia z wilkiem. Nadleśnictwo Szczytno opublikowało wyjątkowe nagranie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE