Sharksi za kratkami

2019-10-10 16:13 Kuba Paduch, Radio ESKA
Sharksi za kratkami
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Jeden z pseudokibiców na ławie oskarżonych.

Współpraca z prokuraturą, która zaowocowała wyrokami dla kolegów, choć ostatecznie krótszymi, niż miały być. Sąd Apelacyjny skrócił kary więzienia dla 2 z 7 członków gangu Wisła Sharks oskarżonych o posiadanie i handel narkotykami.

2 miesiące i 1 miesiąc. O tyle zostały skrócone odsiadki 2 z 7 pseudokibiców gangu Wisła Sharks, oskarżonych o posiadanie i handel narkotykami. Ostatecznie Michał A. pseudonim "Leon" i Tomasz D. spędzą w więzieniu po 3 lata.

Ta zmiana wyroku, która została ogłoszona, odnosi się tylko do tych kwestii wiążących się z posiadaniem środków odurzających i dotyczy dwóch oskarżonych: Oskarżonego A. i oskarżonego L. w konsekwencji powoduje to nieznaczne obniżenie wyroków oskarżonych - mówi Sędzia Barbara Nita-Światłowska.

Pozostała piątka oskarżonych też pójdzie do więzienia na od 4 do 6 lat. Jeden z głównych oskarżonych, Mateusz B. Pseudonim "Bazi" współpracował z prokuraturą.

To co się dzięki niemu dowiedziała, to są wszystkie ustalenia odnośnie istnienia tej grupy przestępczej, o której jest mowa w tej sprawie, odnośnie udziału poszczególnych oskarżonych, oraz Niego samego, w tej grupie, oraz w obrocie narkotykami - mówi Prokuratorka Wiktoria Kwiatkowska.

"Bazi" dobrowolnie poddał się karze 2,5 roku więzienia w zawieszeniu na 6 lat.

Wyrok Sądu Apelacyjnego jest prawomocny. Obrona będzie mogła złożyć wniosek o kasację wyroku do Sądu Najwyższego w terminie 30 dni od otrzymania pisemnego uzasadnienia wyroku. Nie wiadomo jednak jakie mają plany, z reporterem Radia ESKA nie chcieli rozmawiać.

Posłuchaj relacji z Sądu Apelacyjnego: