Skandal na meczu. Kibice Hutnika Kraków trzymani... w klatce niczym dzikie zwierzęta [ZDJĘCIA]

2019-03-12 13:43 Amadeusz Calik

To nie jest scena z groteskowego filmu, ani żarty internetowych trolli. Sytuacja do jakiej doszło na meczu Hutnika Kraków ze Spartakusem Daleszyce jest krótko mówiąc skandaliczna. Kibice drużyny spod Wawelu zostali potraktowani... jak dzikie zwierzęta w zoo. 

Niewielka klatka wykonana z grubych prętów przypominająca klatkę dla dzikich zwierząt w zoo. Właśnie tak wyglądał sektor dla gości w czasie trzecioligowego meczu Spartakusa Daleszyce z Hutnikiem Kraków. Drużyna ze świętokrzyskiego przegrała spotkanie 0:1, ale w kontekście skandalu, do jakiego doszło w trakcie meczu jest to informacja najmniej istotna. 

ZOBACZ GALERIĘ: Kibice Hutnika Kraków trzymani... w klatce niczym dzikie zwierzęta!

W tej sprawie interwencję podjął już Artur Trębacz, prezes Hutnika Kraków. Wystosował on pismo do Komisji Bezpieczeństwa przy Małopolskim Związku Piłki Nożnej.

Czytaj koniecznie >>> Mobbing w znanej firmie: "Poje***o Cię? Weź sobie urlop na żądanie" 

- Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na urągający godności ludzkiej sektor dla kibiców przyjezdnych znajdujący się przy stadionie klubu sportowego Spartakus Daleszyce, w którym to sektorze (...) mieli wątpliwą przyjemność przebywać nasi kibice - napisano w korespondencji. 

To łamanie praw człowieka?

Jak czytamy dalej, prezes Hutnika domaga się interwencji. - Doskonale rozumiemy, że względy bezpieczeństwa są bardzo istotne , ale nie można popadać w skrajności, bo tego typu "konstrukcje" z pewnością nie prowadzą do ucywilizowania społeczności stadionowej. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że zastosowanie tego typu absurdalnej konstrukcji ociera się o łamanie praw człowieka - czytamy w piśmie do Komisji Bezpieczeństwa. 

Sprawdź też >>> Pijany bezdomny zrobił sobie noclegownie... w przedszkolu

Jak poinformowali nas fani Hutnika Kraków na miejscu były również osoby starsze oraz dzieci. - Czy tak się powinno traktować kibiców, którzy przyjeżdżają, by wspierać swoją drużynę? - grzmią kibice. 

- Wszyscy chcemy aby "zdjąć" z kibiców piłkarskich otoczkę chuliganów i bandytów, którzy to stanowią jedynie promil w całej rodzinie kibicowskiej, nie większy i nie mniejszy niż w innych grupach społecznych. Takie traktowanie kibiców z pewnością tego nie ułatwi - mówi Trębacz. 

A wy co sądzicie o takim traktowaniu kibiców? Czekamy na Wasze komentarze! 

Zdjęcia opublikowaliśmy dzięki uprzejmości portalu stadionowioprawcy.net.

KLIKNIJ I ZOBACZ:

>>> Niesamowite zdjęcia! Z Krakowa było widać Tatry [GALERIA]​

>>> "To nie mem, to Kraków". Zobaczcie najlepsze memy o Krakowie!