SuperEnduro w Krakowie! Duże prędkości, terenowe motocykle i skoki w powietrzu! [GALERIA]

2019-12-07 21:26 ToM

W Krakowie odbył się premierowy turniej z cyklu SuperEnduro. 89 najlepszych zawodników świata ponownie zawitało do TAURON Areny Kraków, gdzie walczyli o pierwsze punkty! Podczas zawodów polska publiczność ściskała kciuki zwłaszcza za Tadeusza "Taddy'ego" Błażusiaka. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wyjątkowego wydarzenia! Od samego patrzenia aż chce się wsiąść na motocykl!

Zawody SuperEnduro w Krakowie to widowiskowy i wymagający tor, ambitni zawodnicy i świetna atmosfera na trybunach.

Serca polskich kibiców z pewnością były po stronie Tadeusza Błażusiaka - jednego z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego motosportu, który to już w przeszłości wielokrotnie wygrywał zawody z cyklu SuperEnduro. Tym razem Polakowi nie udało się wygrać - był drugi.

Zwyciężył Brytyjczyk Billy Bolt, trzeci był Alfredo Gomez z Hiszpanii.

Dzień przed zawodami odbyła się konferencja prasowa, podczas której głos zabrał m.in. Rafał Sonik, znany motocyklista i biznesmen, zwycięzca Rajdu Dakar w 2015 roku.

- To jest wyjątkowe wydarzenie, w skali kraju i Europy. Jeszcze kilka lat temu sam nie wierzyłem, że na motocyklową imprezę można przyciągnąć w zimie tak wielu Polaków. A jednak rodacy kolejny raz pozytywnie mnie zaskoczyli. Osobiście ogromnie się cieszę, że udało się ściągnąć tę rundę do Krakowa, bo to miejsce szczególnie i dla Tadka Błażusiaka - powiedział Rafał Sonik.

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowych zdjęć z tych pasjonujących zawodów! Wystarczy rzut oka, by poczuć pęd powietrza i zew prędkości!