Świeć się z Energą po raz 11! Czy Kraków zasługuje na miano Świetlnej Stolicy Polski?

2019-12-06 17:11 Akcja Partnerska
Czy Kraków zasługuje na miano świetlnej stolicy Polski?
Autor: Amadeusz Calik

Po raz jedenasty rusza konkurs Świeć się z Energą. Jedyny w swoim rodzaju plebiscyt, którego zadaniem jest wyłonienie najbardziej rozświetlonego miasta w Polsce w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Kto w tym roku stanie na podium? Przed nami pierwszy etap zabawy - zgłaszajcie swoje miasta i walczcie o charytatywne nagrody, tytuł „mistrza województwa” oraz awans do finału! Dla amatorów fotografii też mamy coś specjalnego.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to jedyny w swoim rodzaju czas kiedy każdy dom nabiera kolorów. I nie ma co ukrywać, ale chyba wszystkie miasta prześcigają się w dekorowaniu świetlistymi konstrukcjami ulic, parków i placów. Walka jest zacięta, bo każdy chce, żeby to jego miasto było tym najlepiej rozświetlonym. Iluminacje z roku na rok coraz bardziej zaskakują, dlatego nie zwlekajcie dłużej, tylko zgłaszajcie swoje miejsca do zabawy „Świeć się z Energą”. W ciągu ostatnich 10 lat plebiscyt wygrywały: Rzeszów, Szczecin (dwa razy), Bielsko Biała (dwa razy), Połczyn-Zdrój (dwa razy), Zamość (dwa razy) oraz Sędziszów Małopolski.

Świeć się z…

Plebiscyt dzieli się na dwa etapy: wojewódzki i finał ogólnopolski, a ocena kandydatów odbywa się na podstawie zdjęć prezentujących świąteczny klimat miejscowości. Zwycięskie miasto zdobywa tytułu „Świetlnej Stolicy Polski” oraz otrzymuje cenne nagrody dla potrzebujących o łącznej wartości 50 000 zł. Do każdego z pozostałych finalistów – „mistrza województwa” trafia pomoc o wartości 10 000 zł.

Aby Twoje miasto wzięło udział w konkursie należy zgłosić je do Plebiscytu w terminie od 6.12.2019 do 2.01.2020 roku.

Czy Kraków zasługuje na miano świetlnej stolicy Polski?
Autor: Amadeusz Calik

Konkurs fotograficzny

Na tym jednak nie koniec, bo równolegle do Plebiscytu miast odbywa się konkurs fotograficzny adresowany do osób uwielbiających robić zdjęcia. Miłośnicy fotografii rywalizują w kilku kategoriach tematycznych. Pamiętajcie, liczy się przede wszystkim kreatywność! Konkurs trwa od 6.12.2019 do 15.01.2020 roku. Każdy uczestnik może dokonać po 2 zgłoszenia w każdej kategorii tematycznej: Mój Dom, Moi Bliscy, Moje Miasto, Moja Ulubiona Szopka, Moja Iluminacja. Zgłoszeń należy dokonywać za pomocą formularza dostępnego na stronie konkursowej SwiecSie.pl

Konkurs rusza 6 grudnia, wszystkie potrzebne informacje o plebiscycie i towarzyszących mu konkursach w ramach „Świeć się z Energą” znajdziecie na stronie SwiecSie.pl.

Czy Kraków zasługuje na miano świetlnej stolicy Polski?
Autor: Amadeusz Calik

Kraków zostanie Świetlną Stolicą Polski?

Grudniowo-styczniowe spacery po krakowskim Starym Mieście dostarczają niesamowitych wrażeń. Zapach grzanego wina z cynamonem, lokalne stragany i stoiska oraz przepiękna świąteczna iluminacja. Centrum Krakowa staje się w tym czasie jeszcze bardziej magiczne niż zazwyczaj.

Cudownie ozdobiona choinka tuż przy Jarmarku Bożonarodzeniowym, piękne iluminacje z motywem pawiego pióra oraz urocze anioły sprawiają, że Kraków wyjątkowo podoba się mieszkańcom i turystom. 

Niemal milion światełek rozświetliło okolice Rynku Głównego, ronda Matecznego, ul. Floriańskiej, Siennej, Grodzkiej, Brackiej, Szewskiej i Sławkowskiej oraz placu Centralnego im. im. Ronalda Reagana i placu Szczepańskiego. 

Unikatową formę dekoracji ponownie nadały młodopolskie inspiracje czerpane z dzieł Stanisława Wyspiańskiego i Zofii Stryjeńskiej. Biało-niebieskie kolory nawiązują natomiast do tradycyjnych barw miasta.

Czy Kraków zasługuje na miano świetlnej stolicy Polski?
Autor: Amadeusz Calik

Czy Kraków zasługuje w tym roku na miano Świetlnej Stolicy Polski? Wejdź na SwiecSie.pl i oddaj swój głos na stolicę Małopolski!

Świeć się z Energą
Autor: media.energa.pl Świeć się z Energą Link: https://swiecsie.se.pl/

Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Grupa Energa, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl Więcej informacji o plebiscycie i konkursach w ramach „Świeć się z Energą” na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i Instagramie.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km kwadratowych, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Akcja Partnerska