Szok! Spódniczki mini, torby i poduszki ze... zdjęciami obozu Auschiwtz w ofercie sklepu

2019-05-08 19:00
Szok! Spódniczki mini, torby i poduszki ze... zdjęciami obozu Auschiwtz w ofercie sklepu
Autor: Twitter Szok! Spódniczki mini, torby i poduszki ze... zdjęciami obozu Auschiwtz w ofercie sklepu

Szokująca oferta jednego z amerykańskich sklepów internetowych. Według Muzeum Auschwitz Birkenau można było w nim kupić między innymi spódniczki mini, torby oraz poduszki ze zdjęciami z nazistowskiego obozu koncentracyjnego. - To skandal - komentują internauci. 

O sprawie zrobiło się głośno we wtorek, 7 maja, kiedy Muzeum Auschwitz opublikowało wpis na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. - Czy naprawdę uważacie (sklep Redbubble - przyp. red.), że sprzedawanie artykułów takich jak spódniczki, torby czy poduszki ze zdjęciami obozu Auschwitz, miejsca ogromnej ludzkiej tragedii, gdzie zginęło ponad 1,1 mln osób jest dopuszczalne? To raczej niepokojące i pozbawione szacunku - napisano we wpisie skierowanym do sklepu.

Zobacz też >>> Skandal w krakowskim Auchan: Sprzedawali saszetki ze swastyką. Jak do tego doszło?

Pod postem pojawiły się setki komentarzy i udostępnień, a internauci szybko dali do zrozumienia, że sytuacja te przekracza wszelkie granice i jest niedopuszczalna.

Treści te naruszały pamięć i powagę miejsca pamięci, dlatego zareagowano natychmiast - komentuje rzecznik prasowy Muzeum Auschwitz-Birkenau. Po interwencji pracowników muzeum ze sklepu usunięto skandaliczne przedmioty. 

- Dziękujemy za zwrócenie naszej uwagi. Charakter tej treści jest nie do przyjęcia i nie jest on zgodny z naszymi wewnętrznymi wytycznymi. Podejmujemy natychmiastowe działania, aby usunąć te i podobne prace w tych typach produktów - napisano w oficjalnym wyjaśnieniu sklepu. 

Redbubble jest "internetowym rynkiem", na którym to użytkownicy biorą odpowiedzialność za zamieszczane tam zdjęcia. Sama platforma zgodnie z opisem sprzedaje "produkty zaprojektowane przez niezależnych artystów"

Zobacz koniecznie: 

>>> "To idioci". Nieodpowiedzialni turyści robią zdjęcia na torach w obozie Auschwitz. Muzeum apeluje! [ZDJĘCIA]

>>> Koszmar pod Krakowem, zginął motocyklista [ZDJĘCIA]

>>> List gończy za Dominiką Fiut. Jest pilnie poszukiwana [RYSOPIS, ZDJĘCIE]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE