Szok wśród dominikanów z Krakowa! Apelują o bojkot utworów o. André Gouzesa

i

Autor: kisistvan77/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne / O. André Gouzes został oskarżony o gwałt na małoletnim poniżej 15. roku życia.

Szok wśród dominikanów z Krakowa! Apelują o bojkot utworów o. André Gouzesa

2022-05-11 22:48

Francuski dominikanin o. André Gouzes, który jest nie tylko duchownym, ale również kompozytorem został oskarżony o napaść seksualną i gwałt na nieletnim poniżej 15. roku życia. Zszokowani tymi zarzutami są dominikanie z Krakowa, którzy zaapelowali w Internecie o zaprzestanie wykonywania utworów o. Gouzesa podczas liturgii. Oskarżenia stawiane zakonnikowi badają francuscy śledczy. Może on uniknąć sprawiedliwości ze względu na podeszły wiek oraz chorobę Alzheimera.

Szok wśród dominikanów z Krakowa! Apelują o bojkot utworów o. André Gouzesa

Kolejny skandal pedofilski w Kościele! Tym razem zarzuty dotyczą francuskiego dominikanina o. André Gouzesa, który miał się dopuścić napaści seksualnej i gwałtu na nieletnim poniżej 15. roku życia. Ta sprawa wyszła na jaw, dzięki publikacji katolickiego dziennika La Croix. Wynika z niej, że do ohydnego przestępstwa o. André Gouzes dopuścił się kilkanaście lat temu. O. Gouzes jest nie tylko duchownym, ale również uznanym kompozytorem, twórcą muzyki sakralnej oraz Kawalerem Legii Honorowej, czyli najwyższego francuskiego odznaczenia.

Szoku związanego z oskarżeniami wobec współbrata nie kryją dominikanie z Krakowa. W Internecie zaapelowali oni o zaprzestanie wykonywania podczas liturgii utworów o. André Gouzesa do czasu wyjaśnienia stawianych mu zarzutów. Lista tych utworów znajduje się pod TYM adresem. Sprawą o. Gouzesa zajmują się francuscy śledczy, ale on sam może uniknąć odpowiedzialności ze względu na podeszły wiek (w tym roku skończy 79 lat) oraz chorobę Alzheimera, z którą się zmaga.

PRZECZYTAJ: Marta była cheerleaderką grupy Shiva z Tarnowa. Teraz walczy z nowotworem i potrzebuje pomocy!

- Szokiem dla nas, jak też dla mnóstwa osób w środowisku muzyki liturgicznej, są oskarżenia przedstawione francuskiemu dominikaninowi, o. André Gouzes'owi OP, na łamach dziennika La Croix w dniu 6.05 br. Jak pewnie wiecie, o. André (ur. 1943) jest kompozytorem, którego utwory wykonywane są we wszystkich dominikańskich kościołach w Polsce i którego styl był inspiracją dla muzycznych poszukiwań kompozytorów związanych z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym. Został on oskarżony o napaść seksualną i gwałt na nieletnim poniżej 15. roku życia, co miało mieć miejsce kilkanaście lat temu. Sam oskarżony cierpi od kilku lat na chorobę Alzheimera. Wiemy, że w wyjaśnieniu sprawy władze Prowincji Tuluzy współpracują ściśle z francuskimi organami ścigania. Naszą modlitwą chcemy towarzyszyć osobie zgłaszającej krzywdę i jej rodzinie, a do wyjaśnienia sprawy usilnie zachęcamy do tego, by nie wykonywać utworów o. Gouzesa podczas liturgii - czytamy na profilu FB pn. "Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny".

ZOBACZ: Policyjny pościg pod Krakowem. Naćpany kierowca rozbił bmw na słupie

Sonda
Czy pedofilia w Kościele to poważny problem?
Strzały pod Wyszkowem. Mężczyzna, który miał zabić żonę i teściową, zatrzymany przez policję
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE