Tak wygląda potrącenie pieszego z perspektywy kierowcy. Drastyczne nagranie z al. Pokoju w Krakowie [WIDEO]

2017-09-07 16:00
Screen
Autor: YT Screen

Do sieci trafiło nagranie z kamery samochodowej, pokazujące moment potrącenia dziecka na al. Pokoju w Krakowie. Uwaga, wideo jest drastyczne. 


Wstrząsające nagranie opublikowano w serwisie YouTube. Widać na nim, jak na czerwonym świetle na ulicę wbiega dziecko. Kilka sekund później zostaje potrącone przez auto. Wideo z samochodowej kamery pokazuje, jak wygląda potrącenie pieszego z perspektywy kierowcy. Według informacji zamieszczonej pod filmem, dziewczynka przeżyła wpadek. 

Pieszy jest uczestnikiem co czwartego wypadku drogowego w Polsce. Choć najwięcej zdarzeń powodują kierowcy, do wypadków dochodzi także z winy pieszych, którzy wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed jadącym samochodem, często zza pojazdu lub innej przeszkody, przekraczają jezdnię w niedozwolonym miejscu lub przechodzą na czerwonym świetle.

Najwięcej takich wypadków ma miejsce w okresie jesienno-zimowym. Uważajcie na siebie! 

Zobacz też: Wstrząsające nagranie ze śmiertelnego potrącenia w Liszkach. "Ku przestrodze" [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE