TRĄBA POWIETRZNA przeszła tuż pod Krakowem! Przerażające WIDEO

2020-06-30 13:06 AC
TRĄBA POWIETRZNA tuż pod Krakowem! Ogromne nawałnice w Małopolsce
Autor: archiwum se.pl

Intensywne nawałnice pustoszyły w poniedziałek wiele powiatów w województwie małopolskim. W miejscowości Modlnica tuż pod Krakowem mogła przejść trąba powietrzna - informują Polscy Łowcy Burz. W regionie strażacy musieli interweniować ponad 400 razy.

Nad Małopolską przechodzą intensywne burze z ulewnym deszczem, opadami gradu i porywistym wiatrem. Strażacy musieli interweniować aż 400 razy - informuje w rozmowie z Super Expressem Sebastian Woźniak z małopolskiej straży pożarnej. 

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: krakowskim, wielickim, chrzanowskim, limanowskim, proszowickim i dąbrowskim. Dotyczyły one głównie połamanych drzew, uszkodzonych dachów i podtopień. W Pieskowej Skale porywisty potok porwał samochód osobowy, na szczęście obyło się bez rannych. Z kolei w Trzcianie w powiecie bocheńskim miał miejsce pożar od wyładowania. Sporo pracy mieli także strażacy w Podłężu, gdzie gradobicie uszkodziło dachy kilku domów. 

W wielu miejscowościach nie było też prądu.

Z kolei w Modlnicy pod Krakowem mogła przejść trąba powietrzna - poinformowali Polscy Łowcy Burz. 

- W Modlnicy obserwowano rotującą chmurę stropową o bardzo niskiej podstawie. W połowie nagrania widać również tzw. power flash. Jest to błysk spowodowany zwarciem zrywanych przez wiatr linii elektroenergetycznych. Możliwe więc, że po głębszej analizie potwierdzimy wystąpienie trąby powietrznej - napisali Łowcy na Facebooku.

Pogodowa katastrofa w Małopolsce. Tak wyglądało gradobicie pod Krakowem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj