Tatry

i

Autor: Jerzy Opioła www.commons.wikimedia.org / Grzegorz Mroczka www.commons.wikimedia.org

Dramat!

Tragedia w Tatrach. Turysta runął w przepaść przy Szpiglasowej Przełęczy

2023-09-02 16:44

Tragedia w Tatrach. W sobotę, 2 września turysta runął w przepaść w pobliżu Szpiglasowej Przełęczy. Mężczyzna spadł z wysokości ok. 200 metrów. Nie było szans na ratunek. Zginął na miejscu. Dwa dni wcześniej ratownicy prowadzili akcję w pobliżu Granackiej Przełęczy na Orlej Perci, gdzie utknęło dwóch innych turystów.

Tatry. Nie żyje turysta, który spadł w przepaść przy Szpiglasowej Przełęczy

O tragicznym wypadku informuje Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. - W sobotę, w rejonie grani Tatr, pomiędzy Szpiglasową Przełęczą a Wrotami Chałubińskiego turysta spadł w przepaść około 150 – 200 m. Zginął na miejscu – poinformował w rozmowie z PolskąAgencją Prasową ratownik TOPR Adam Marasek. Zwłoki tragicznie zmarłego ratownicy przetransportowali do Zakopanego śmigłowcem.

Dwa dni wcześniej ratownicy prowadzili akcję na Orlej Perci. Dwaj turyści utknęli przy Granackiej Przełęczy. - W wyprawie wzięło udział pięciu ratowników TOPR, którzy po dotarciu do turystów, ogrzali ich i z pomocą liny sprowadzili do schroniska Murowaniec i dalej do Zakopanego – poinformowali w mediach społecznościowych TOPR-owcy.

Jak informują ratownicy, w Tatrach panują dobre warunki do górskich wypraw. W niektórych miejscach jest jednak ślisko, zalega też błoto po niedawnych ulewach. Mimo zakończenia wakacji na szlakach panuje duży ruch. Przy wejściach tworzą się długie kolejki.

Sonda
Czy spotkała cię kiedyś niebezpieczna sytuacja w górach?