Tuż po wylądowaniu w Krakowie usłyszał, że będzie zatrzymany. Groził policjantom pobiciem

2022-06-24 7:46
Tuż po wylądowaniu w Krakowie usłyszał, że będzie zatrzymany. Groził policjantom pobiciem
Autor: Annabel_P/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne / Zaraz po przylocie z Niderlandów, 32-latek został zatrzymany na lotnisku w Krakowie-Balicach.

Na lotnisku w Krakowie-Balicach, straż graniczna zatrzymała 32-latka, który był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości. Przestępca przed opuszczeniem naszego kraju dokonał rozboju i włamania oraz groził policjantom pobiciem. Co ciekawe, mężczyzna przyleciał z Niderlandów do Polski, ponieważ... został wydalony z królestwa za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Tuż po wylądowaniu w Krakowie usłyszał, że będzie zatrzymany. Groził policjantom pobiciem

We wtorek (21 czerwca), na lotnisku w Krakowie-Balicach został zatrzymany 32-letni Polak, który wracał do naszego kraju z Amsterdamu. Wcześniej został wydalony z Niderlandów za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna odsiedział w Holandii karę więzienia za to przestępstwo, po czym musiał przymusowo wrócić do Polski. Ojczyzna nie czekała jednak na niego z otwartymi rękami. 

Pasażer nie zdążył nawet opuścić terenu balickiego portu lotniczego, ponieważ tuż po wylądowaniu usłyszał od funkcjonariuszy straży granicznej, że zostanie zatrzymany i osadzony w zakładzie karnym na okres co najmniej 2 lat i 8 miesięcy.

PRZECZYTAJ: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sprawdź, czy w piątek, 24 czerwca, wolno jeść mięso i czy trzeba iść do kościoła

Okazało się bowiem, że przestępstwo popełnione w Niderlandach, nie było pierwszym konfliktem 32-latka z prawem. Mężczyzna jeszcze w Polsce brał udział w rozboju i włamaniuUkradł także pieniądze z restauracji, spowodował obrażenia ciała, usiłował przywłaszczyć drut miedziany, a także dokonał zaboru w celu przywłaszczenia przewodu sterującego…  suwnicą.

Policjantów, którzy interweniowali w jego sprawie próbował zmusić do odstąpienia od czynności służbowych. W tym celu znieważył ich oraz groził im pobiciem. Mężczyzna, po sporządzeniu dokumentacji służbowej trafił do aresztu śledczego w Krakowie, gdzie spędzi najbliższe lata.

ZOBACZ: 13-latek nie mógł oddychać i zaczął wymiotować po wypadku. Szpital w Krakowie odmówił przyjęcia

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
Nożownik wbił mu nóż w bark. „Weszli do mieszkania, chcieli mnie okraść”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE