Tramwaj nr 18

i

Autor: K.Kasprzyk Tramwaj nr 18

Ul. Długa: Tramwaje zatrzymują się praktycznie codziennie. Czerwona linia pomogła?

2018-05-14 9:48

"- Na ulicy Długiej pojawiła się czerwona linia, która wskazuje kierowcom jak mają parkować" - od tej zmiany minął dokładnie rok. Czy rzeczywiście mamy co świętować? Zdjęcie wykonano dokładnie 15 minut temu na ulicy Długiej. Tramwaj numer 18 stanął na kilka dobrych minut.

Chodzi przede wszystkim o ulicę Długą. Kierowcy często pozostawiają swoje auta tak, że wystają poza grubą linię wyznaczającą parking i blokują przejazd tramwajom. Takie sytuacje pojawiają się nagminnie. Pasażerowie nie kryją zdenerwowania. Zatrzymanie tramwaju na dłuższy czas blokuje dojazd do pracy, czy na uczelnie:

- Ja jeżdżę tramwajem 18 codziennie do pracy. Najbardziej boję się odcinka trasy na ul. Długiej. To od niej zależy, czy nie spóźnię się do pracy. Po wprowadzeniu czerwonych linii jest może i trochę lepiej, ale problem nadal jest. - mówi Pani Martyna. - Teraz znowu stoimy. - dodaje.

Minął rok, czy rzeczywiście jest lepiej?

- Był taki moment, chyba w pierwszy miesiąc po namalowaniu tych czerwonych linii, że rzeczywiście takich zatrzymań ruchu nie było. Teraz owszem pojawiają się, jest ich może mniej, ale problemu całkowicie nie wyeliminowano. - mówi Marek Gancarczyk z MPK.

- Czarnym dniem był na pewno 1 września 2011 roku. Wtedy do zatrzymań kursu doszło aż cztery razy. Czerwona linia zdaje egzamin, tych zatrzymań jest zdecydowanie mniej, ale rzeczywiście problem nadal jest. Są ulotki, są akcje edukacyjne, mamy nadzieję że kierowcy w końcu się przyzwyczają do tych zmian. Trwają rozmowy nad tym, co jeszcze można zrobić, aby usprawnić ruch na ulicy Długiej. - mówi Magdalena Wasiak z ZIKIT-u.

Pasażerowie to jedno, ale sytuacja jest nieprzyjemna również dla kierowcy auta, który za złe zaparkowanie karany jest mandatem w wysokości 300 zł.


Czytaj też:

>>> Zawaliły się ściany budynku. Mieszkańców trzeba było ewakuować!

>>> Nowy buspas na ulicach Krakowa
 

Zobacz TO WIDEO:

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają